З 1 квітня 2019 року урядова програма «Доступні ліки» переходить в адміністрування Національної служби здоров`я і з часом рецепти на ліки стануть електронними. Про це йдеться на сайті Держпродспоживслужби, інформує "Кропивницький.UA".

Потенційно збільшиться кількість аптек у програмі, а пацієнти зможуть отримувати ліки ще швидше і зручніше. За рецептом пацієнт зможе отримати ліки незалежно від місця проживання у будь-якій аптеці, яка підписала договір зі вищевказаною службою. Також з 1 квітня 2019 року зміниться принцип фінансування програми. Замість розподілу коштів субвенції по регіонах працюватиме Національна служба здоров`я; діятиме прямий контракт між вказаною службою та аптекою.

Незмінним залишиться головний принцип програми – забезпечення пацієнтів ефективними, якісними і безпечними ліками безоплатно або з незначною доплатою. Нагадуємо, що нині відповідно до Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, що затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України від 23.07.2018 (у редакції наказу Міністерства охорони здоров’я України від 03.08.2018 №1446) - це 261 препарат (з них 59 – безоплатних) для лікування серцево-судинних хвороб, бронхіальної астми, діабету ІІ типу.

Коментарі

Залиште свій коментар