Благодійний фонд «Дивожиття» передав медобладнання для діток, які проходять лікування в обласному протитуберкульозному диспансері.

- Ми придбали ростомір напільний з механічними вагами, механічний тонометр, електрокардіограф, два електрокип’ятильники на загальну суму понад 46 тисяч гривень. Завдяки цій апаратурі спроститься надання повного комплексу необхідних медичних обстежень маленьким пацієнтам, хворим на туберкульоз, в тому числі з хіміорезистентними формами туберкульозу та на поєднану інфекцію туберкульозу і ВІЛ, які перебувають на стаціонарному лікуванні, - розповіла Кропивницький.UA директор МБФ «Дивожиття» Вікторія Семененко.

За даними Кіровоградського обласного протитуберкульозного диспансеру у 2019 році туберкульоз вперше виявлено у 17 дітей та 7 підлітків. Найменшій дитині на момент виявлення захворювання було чотири місяці, зараз їй 1 рік та 4 місяці. Вона повністю одужала. У дитячому відділенні даного закладу нині перебуває сім дітей. За 2019 рік проліковано 28 дітей та підлітків. Це – діти із захворюванням на туберкульоз, в тому числі, хіміорезистентний, діти з ко-інфекцією ТБ/ВІЛ.

- Обладнання, яке наявне у дитячому відділенні диспансеру вже морально та технічно застаріле. Устаткування, передане благодійниками, дуже необхідне для проведення усього обсягу численних обстежень для дітей, хворих на туберкульоз, - зазначила головний лікар закладу Галина Горенко. 

Коментарі

Залиште свій коментар