У Кропивницькій Виправній колонії №6 від коронавірусної інфекції помер 37-річний засудженй. 14 травня чоловік поступив у лікарню №4 м. Кропивницького через погане самопочуття. З діагнозом «гостре запалення легень» його перевели в інфекційну лікарню №1, де наступного дня зробили тест на коронавірус. Він показав негативний результат, повідомляє Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

19 травня його виписали з лікарні та помістили на ізоляцію в окрему камеру у медичну частину Кропивницької виправної колонії №6. Через супутні хронічні хвороби ув'язнений перебував у важкому стані.

Зважаючи на обставини, керівництвом колонії було прийнято рішення про направлення його 1 червня до лікарні з метою підготовки висновків лікарів про його звільнення від відбування покарання за станом здоров'я.

3 червня йому зробили ПЛР-тест, який показав позитивний результат. Однак, 4 червня чоловік помер. Наразі з'ясовуються при яких обставинах ув’язнений захворів на коронавірус.

За словами керівництва виправної колонії всім контактним особам, зокрема 3 фельдшерам та 8 засудженим, які були в медчастині, зробили тести. Вони перебувають в ізоляції. Також на самоізоляції – 12 працівників конвою, які будуть протестовані. Проведено дезінфекцію медичної частини.

Денісова смерть ув’язненого – наслідком неналежної організації та контролю за впровадженими карантинними заходами в установах покарань.

 - Звертаюся до Офісу Генпрокурора з проханням провести перевірку за фактом смерті ув’язненого та вжити заходів щодо притягнення до відповідальності винних осіб, до Міністерства юстиції України негайно забезпечити проведення тестування всіх працівників та утримуваних осіб у пенітенціарних установах, де були зафіксовані підозри та випадки захворювань на коронавірусну інфекцію. Також провести тестування серед ув’язнених осіб, які хворіють на не госпітальну пневмонію у всіх пенітенціарних установах. Звертаюся до Міністерства охорони здоров'ящодо термінового забезпечення потреб пенітенціарних закладів відповідними тестами, - зазначила Людмила Денісова.

Коментарі

Залиште свій коментар