Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в області в ході планової перевірки рибопереробного підприємства, що знаходиться в Кіровоградському районі, виявили низку порушень вимог законодавства в сфері безпечності харчових продуктів. Про це повідомили у прес-службі відомства, інформує "Кропивницький.UA".

Зокрема, на виробництві було порушено гігієнічні вимоги, виявлено наявність зустрічних та перехресних потоків сировини та готової продукції, що може призвести до її забруднення. Також було зафіксоване порушення необхідного температурного режиму зберігання готової продукції, що створює ризик розмноження у харчових продуктах патогенних мікроорганізмів та виділення ними токсинів.

Суб’єкту господарювання було надано припис про усунення виявлених порушень, а також накладено штраф у сумі 25 038 грн, який був сплачений. У ході позапланової перевірки рибопереробного підприємства спеціалісти Держпродспоживслужби області встановили виконання всіх вимог припису і усунення виявлених порушень.

Риба є продуктом, який за умов недотримання на виробництві технологічних вимог переробки, зберігання може становити загрозу виникнення різних інфекційних захворювань, одне з яких – ботулізм. На жаль, це тяжке інфекційне захворювання не оминає і нашу область. Торік на Кіровоградщині зареєстровано 3 випадки захворювання на ботулізм, у яких потерпіло 4 особи. Для одного потерпілого захворювання закінчилося смертю.


Коментарі

Залиште свій коментар