Дитяча міська лікарня Кропивницького поповнилася дороговартісним обладнанням - комплексом рентгенівським діагностичним з цифровою обробкою зображення РДК ВСМ. За словами, головного лікаря Оксани Клюєнко, у медицині існує цифровий приймач і цифровий детектор - це нове покоління апаратів, саме той, який і закуплено.

На моніторі ми можемо збільшувати, зменшувати або змінювати колір зображення, що дає однозначно кращий результат. До апарату є медичний принтер, тобто з монітора ми можемо відразу ж роздруковувати на плівці, до слова подібного принтера в місті немає взагалі. Крім того, дитина в процесі процедури отримує менше рентгенологічне навантаження, що дуже важливо. Завдяки тому, що апарат підключений до інтернету, ми можемо відразу ж передавати знімки колегам в інші міста, адже у нас багато наших маленьких пацієнтів лікуються в Харкові, Києві. Працювати на ньому будуть дві людини - лікар і рентгенологічна медсестра, - розповіла Оксана Клюєнко.

Ціна медичного обладнання складає 3,5 млн грн. Його придбали за кошти Державного бюджету, які були направлені за сприяння народного депутата України Олександра Горбунова. На даний момент  очікуються  санітарний паспорт і ліцензія, як тільки  буде повний пакет документів, на апараті можна буде працювати.