Сьогодні, першого серпня, у Кропивницькому засновниці Міжнародного благодійного фонду "Янгол життя" пеpедали обласній дитячій лікаpні унікальне лабоpатоpне обладнання ваpтістю понад 330 тисяч гpивень,передає журналіст сайту "Кропивницький.UA".

Лабораторне обладнання "Цитоспін 4"дасть можливість лікарям оперативно встановити діагноз та стадію пpи онкологічних захвоpюваннях .

"Це довгоочікуване лабораторне обладнання, яке дуже потрібне для пацієнтів гематологічного відділення. Цей апарат дає можливість зробити якісні, достовірні цитологічні препарати, не лише ліквору, а й інших рідин організму. Виготовлені препарати надалі можна буде консультувати в інших клініках, навіть за кордоном. Раніше батьки самостійно відвозили гістологічні аналізи до Києва чи то в ОХМАТДИТ, чи то в Національний інститут раку. Проте при транспортуванні часто зіштовхувались з тим, що якість матеріалу значно погіршувалась, зразки аналізів втрачали свою інформативність та були недостовірними. Відтак втрачались дорогоцінний час та кошти батьків на дорогу, і дитині необхідно було знову робити болісний забір кісткового мозку. Тепер, за допомогою апарату, ми зможемо зробити в лабораторії дослідження та протягом доби дізнатись результат. Коли знаходиться хоч одна патологічна клітина у випадку онкохворої дитини, яка пройшла надважке лікування, ми зможемо швидко зорієнтуватись, особливо в режимі інтенсивної хіміотерапії. Термін початку лікування для таких дітей є надважливим. На рік близько двісті дітей потребують такого дослідження. Далеко не кожна лікарня має таке обладнання", - зазначила завідуюча гематологічного відділення Наталія Капелюшна. 

За словами засновниць Міжнародного благодійного фонду "Янгол життя", таке обладнання є в Києві, Запоріжжі, Дніпрі. Всього в Україні є 4-5 таких апаратів. 

"Цей апарат є давньою мрією волонтерів. Раніше за процес лікування батькам доводилось неодноразово відвозити зразки аналізів. А це кошти, час, та ризики того, що результати аналізів можуть бути недостовірними та не чітко встановлено, чи допомагає лікування дитині. Приблизно через тиждень інженер налаштує апарат та ним можна буде користуватись. Є пацієнт, якому необхідно проводити дослідження", - зазначила співзасновниця фонду Ольга Присяжнюк. . 

За словами волонтерів, про відкриття збору оголосили в День онкохворої людини, першого лютого. Збір коштів на купівлю апарату тривав з першого лютого по п'яте липня 2019 року. Апарат виробництва США вартує 336 тис. грн. 

Коментарі

Залиште свій коментар