Тільки до кінця року на оплату праці медпрацівників міста, не вистачає більше 30 мільйонів гривень. Повідомляється на сайті Управління охорони здоров'я міськради. 

Недофінансування державних програм по забезпеченню інсуліном та рецептами на лікарські засобі у рамках урядової програми "Доступні ліки" складає понад 4 млн грн.

"Від недофінансування галузі за рахунок державної цільової субвенції страждають у першу чергу міські програми фінансування охорони здоров'я. Ми виконуємо свою роботу на місцях: усі медичні заклади первинного рівня надання медичної допомоги у нашому місті реорганізовані в комунальні некомерційні підприємства, ми чекаємо третьої хвилі підписання догорів з НСЗУ та починаємо реорганізацію медзакладів вторинної ланки медицини", - зазначила Оксана Макарук.

Наразі у міській раді опрацьовують питання перерозподілу коштів на статті витрат, де найбільше бракує фінансування. Водночас медичні працівники вже неодноразово звертались до центральних органів влади з проханням звернути увагу на об'ємне недофінансування галузі. 

Міська рада рада Кропивницького уже звернулася до Прем’єр-Міністра України Володимира Гройсмана, Кабінету Міністрів України, в.о. Міністра охорони здоров’я Уляни Супрун щодо фінансової незабезпеченості галузі «Охорона здоров’я» у Кропивницькому.

У зверненні, прийнятому на першому засіданні тринадцятої сесії міської ради йдеться про необхідність вирішення вказаної проблеми шляхом внесення змін до Державного бюджету України на 2018 рік у частині збільшення медичної субвенції, зокрема місту Кропивницькому, у сумі 30,5 млн грн на оплату праці з нарахуваннями працівникам галузі «Охорона здоров’я».

Коментарі

Залиште свій коментар