За темпами виконання запланованих ремонтних робіт Служба автомобільних доріг у Кіровоградській області увійшла до трійки лідерів по Україні. Про це повідомили у прес-службі САД у Кіровоградській області, інформує "Кропивницький.UA".

"Це було не легко, але ми наполегливо працювали з ранньої весни, аби зробити якомога швидше і якомога більше. Будівельний сезон розпочали з того, що продовжили ремонтувати розпочаті минулого року об’єкти. І ось, за крок до завершення сезону ми намагаємося встигнути закінчити роботи на нових. Нагадаю, що основні сили направляємо на завершення ремонту дороги М-04 Знам’янка-Луганск-Ізварине та на ремонт Н-14 Олександрівка-Кропивницький-Миколаїв, яка чекала цього дуже багато років. Але окрім цих двох напрямків ми працюємо по багатьох фронтах, які не такі помітні, втім не менш важливі", - відзначає начальник Служби Вадим Коюденко.

Нагадаємо, що в рамках децентралізації частина доріг загального користування перейшла на утримання Кіровоградської ОДА, у власності Служби залишилися тільки дороги територіального та державного значення.

Так станом на сьогодні, Служба відповідає за 2037,8 км доріг загального користування державного значення, в тому числі:

 - міжнародних – 396,5 км, національних – 348,5 км, регіональних – 66,2 км, територіальних – 1226,6 км. В тому числі, 38 км дороги М-05 Київ-Одеса, які нещодавно перейшли від Черкаської служби автодоріг.

Цього будівельного сезону відремонтували та уже ввели в експлуатацію 15 даної дороги. На разі в роботі перебувають ще 6,6, на яких вже повністю виконана регенерація конструктивних шарів та влаштування вирівнюючого шару. Крім того, більш ніж на 2 км влаштований і верхній шар ЩМА. За сприятливих умов до кінця року і даний відрізок буде завершений.

Важливим напрямком, який потребує значних фінансових вливань для відновлення покриття залишається південний – дорога Н-14 Олександрівка –Кропивницький – Миколаїв. Два підрядники працювали на відрізку загальною протяжністю майже 20 км – в районі села Мар’ївка.На наступний рік Служба планує продовжити ремонт «миколаївської» дороги аж до села Полтавка Бобринецького району.

Розпочали ремонт дороги і в Полтавському напрямку. На дорозі М-22 Полтава – Олександрія, відремонтували та ввели в експлуатацію близько 8,71 км дороги. Окрім самого полотна, привели до ладу й узбіччя, і смуги відведення, встановили комплекти дорожніх знаків та нанесли розмітку.  Вартість робіт склала 92,4 мільйонів гривень.Особливим предметом гордості є завершення нового будівництва – об’їзної дороги міста Знам’янка, яке стало першим новим будівництвом в Україні за останні п’ять років.

Розпочалося будівництво Об’їзної дороги ще у 2007-му. Першу чергу завершили у 2010 році – 4,4 км, - додає начальник відділу експлуатаційного утримання доріг та штучних споруд Олексій Донченко. – Будівництво другої черги почали у 2011 році, та через брак коштів довелося зупинити роботи на кілька років. У 2017-му ми продовжили будівництво і тепер ввели в експлуатацію 6,4 км. Це значно підвищило рівень безпеки руху у самій Знам’янці, адже розвантажило місто. Загалом протяжність цієї дороги складає 10,8 км.

Крім того, будівництво  автомобільної дороги в обхід  м. Знам'янка   дозволило знизити собівартість перевезень вантажів, поліпшити внутрішньогосподарські зв’язки, дало змогу забезпечити рух транзитного автомобільного транспорту з розрахунковою швидкістю 120 км/год та ліквідувати аварійно-небезпечну ділянку безпосередньо у Знам'янці. 

Коментарі

Залиште свій коментар