На сьогоднішній день в Україні на рішення ЦВК про призначення перших виборів чекають 133 громади, з них 3 громади з Кіровоградщини.

Реформа децентралізації стартувала в Україні у 2014 році, за цей час більше 3,5 тисяч населених пунктів перетворились у 705 спроможних об’єднаних територіальних громад - це становить майже 35 відсотків території країни. За словами директора Кіровоградського Центру розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми«U-LEAD з Європою» Олега Яременка, на сьогоднішній день реформа почали втрачати темпи, однією із причин цього є не бажання Центральним Виборчим Комітетом призначати вибори цього року.

Громади Кіровоградщини стурбовані зволіканням призначення перших місцевих виборів, тож збирають підписи під зверненням до Центральної виборчої комісії з проханням призначити перші місцеві вибори на їх території. Новостворені ОТГ не хочуть втратити можливість з початку наступного року перейти на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом.

Нагадаємо, що на початку жовтня відбулись значні зміни у складі Центрального виборчого комітету. Було оновлено склад та таємним голосуванням обрано Голову Комісії Тетяну Сліпачук, двох заступників Голови - Олега Конопольського та Євгенія Радченка а також секретаря Комісії - Наталію Бернацьку. Після таких перемін з’явилась надія, що оновлений склад ЦВК включиться у роботу та найближчим часом призначать  дату виборів до ОТГ. Та мабуть політичні амбіції дещо заважають нормальній роботі Комітету.

Директор Кіровоградського ЦРМС також наголошує, що рішення про призначення виборів ЦВК має прийняти не пізніше, як за 70 днів до їх проведення. «Часу обмаль, сподіваюсь, що все буде зроблено в законодавчому полі та новий склад Комісії все ж призначить вибори до ОТГ найближчим часом», - зазначив Олег Яременко.  

Коментарі

Залиште свій коментар