Вже рік в Україні працює  норма у Бюджетному  кодексі, згідно з якою не менше 10% коштів Державного фонду регіонального розвитку  направляються на  ремонт спортивної інфраструктури в Україні. Завдяки цій нормі, яка до речі з’явилася завдяки народному депутату України Олександру Горбунову, по всій країні почався справжній спортивний бум. Кропивницький не виняток - у нашому місті реалізовуються три масштабні спортивні проекти.

На початку наступного року у місті має з’явитися  дві спеціалізовані легкоатлетичні споруди. Мова йде про стадіон факультету фізичного виховання  педагогічного  університету, а також ДЮСШ-2, що у Дендропарку. Третій проект – це  реконструкція стадіону КЗ «ДЮСШ №2» (колишній стадіон «Піонер»), тут  закінчується робота над проектно-кошторисною документацією.

Про реконструкцію стадіону факультету фізичного виховання Педагогічного університету - детальніше  далі з  професором, кандидатом  педагогічних наук, деканом факультету  Анатолієм Леонідовичем Турчаком.

— Факультету фізичного виховання 62 роки. За  ці роки ви підготували і зараз готуєте  багатьох  фахівців, це і вчителі  фізичної культури, тренери  з різних  видів спорту, фізичні реабілітологи . Часи, студенти, вимоги – все змінюється, окрім підготовчої бази.

— Так, це правда. Не можу сказати, що за всі роки існування нашого факультету ми нічого не робили для покращення  умов навчання, але таку потужну  підтримку ми  отримали, напевно, вперше. Ну, на реконструкцію стадіону, який існує з 1969 року  - це точно. Завдячуючи  Олександру Горбунову, наше спортивне ядро, а саме так зараз називається стадіон, перетвориться на сучасний спортивний стадіон і, навіть, сподіваємося на 2 категорію.

— Масштабна реконструкція триває, фінансування  відбувається з бюджету державної інвестиційної програми, яку активно лобіює  народний депутат.  Чого саме очікувати нам від нового стадіону?

— Ну, перш за все збільшення розміру поля, відновлення особливо пошкодженого часом легкоатлетичного ядра, обладнання 4 бігових доріжок ширина кожної по 1,22  зі швейцарським гумовим покриттям,  спорудження трибун для глядачів на майже 1000 посадкових місць, встановлення сучасних пандусів, укріплення схилу, прокладання системи поливу футбольного поля, встановлення освітлення та відеоспостереження тощо.

— Одночасно з початком  будівельних робіт ви стикнулися і з проблемою зелених насаджень, і це питання потрібно вирішувати.

 — Дерева і кущі ми вимушені були зрізати, адже для будівництва це було необхідно. Але ми вирішили з керівництвом університету, студентами, з Олександром Володимировичем одразу по завершенні будівництва висадити швидкорослі  дерева.

— Стадіон педуніверситету розташовано в центральній частині міста, він має давні спортивні традиції. Зокрема, у вас тренувалися атлети, які є студентами факультету фізвиховання, учні спортшкіл міста, учні шкіл, які не мають спортивних стадіонів і просто всі бажаючі.

— Так буде і надалі. Відбудований стадіон буде спортивною ареною для всіх. Як і раніше тут зможуть займатися спортом всі бажаючі. Особливу увагу хочемо приділяти інваспорту, адже, як відомо, наші паралімпійці чи ненайсильніші у світі. А одна з них, наша випускниця Алла Мальчик, призер літніх Паралімпійських ігор 2004 і 2008 років.

— Ну, і якщо вже зайшла мова про плани, то поділіться, будь ласка, найамбітнішими.

— Ми давно вже говоримо, а тепер це стане можливим, щоб національні збірні зі штовхання ядра та метання списа і молота тренувалася саме на нашій базі. Окрім того, ми зможемо проводити і учнівські змагання, і універсіади. І звичайно, дуже хочеться прийняти міжнародні чемпіонати, але для цього у місті потрібен міжнародний аеропорт. І наскільки я знаю, цим питанням також займається Олександр Володимирович, тож сподіваюся що і це стане реальністю для Кропивницького.

— Наостанок зазначимо, що на початку червня хід  реконструкцій проінспектували перший заступник Міністра молоді і спорту, президент Федерації легкої атлетики України Ігор Гоцул та звичайно ж народний депутат О.Горбунов.

Думаю, Ви знаєте, яка увага приділяється нашою командою галузі спорту в Кропивницькому. Ті спортивні проекти, над якими ми працюємо дійсно можна назвати наймасштабнішими за останні роки.  Друзі, просто звітую перед вами - роботи йдуть  повним ходом. Дуже хочу, щоб усі результати робіт перевершили наші очікування, - зазначив під час інспекції Олександр Володимирович.


Коментарі

Залиште свій коментар