Конституційний суд України визнав конституційним законопроект про перейменування Кіровоградської області у Кропивницьку. Про це кореспонденту УНІАН  їповідомило джерело в КСУ. “Так, дійсно, таке рішення було ухвалене суддями на пленарному засіданні суду 5 лютого”, - сказав співрозмовник агентства.

Нагадаємо, 20 листопада, депутати Верховної Ради України підтримали перейменування Кіровоградської області на Кропивницьку. За це рішення проголосуавли 239 нардепів.

Однак, щоб перейменувати регіон, необхідно спочатку   внести зміни до Конституції. А перед тим, як це зробити правки до Основного закону має перевірити Конституційний Суд. Туди документ і скерували парламентарії.

"В липні 2016 року постановою ВР обласний центр Кіровоград було перейменовано на Кропивницький. Нині в Україні є назви областей, які походять від імен видатних особистостей, наприклад, Івано-Франківська, Хмельницька, які назавжди уславили імена відомих українців. Тому назва "Кропивницька область"звучатиме промовистим нагадуванням про багатокультурну та історичну спадщину краю… Давайте врешті-решт поставимо крапку в питанні декомунізації та оберемо нову назву для області, аби раз і назавжди звільнити свідомість, ідеологію та географію від радянського диктату", - зазначив ініціатор перейменування, народний депутат України Олександр Горбунов.

Нагадаємо, що в рамках декомунізації обласний центр перейменували на Кропивницький ще у липні 2016 року. Коментарі

Залиште свій коментар