Колекцію мінералів та гірських порід отримала галерея ”Єлисаветград” у Кропивницькому. Про це Суспільному розповів власник галереї Микола Цуканов. Кристали та мінерали свого батька передала Алла Євсюкова, яка живе за кордоном.

За словами Миколи Цуканова, про колекцію дізнався два місяці тому: ”Нам зателефонували і сказали, що на балконі однієї з квартир, яку звільняють, є велика кількість каменів. Хотіли їх викинути. Ми поїхали, подивилися і привезли їх в галерею три мішки. Виявилося, гарна колекція”.

Геолог Микола Кир’янов розповів, що у колекції є рідкісні мінерали та гірські породи: ”Тут представлені зразки, які видобували від Карпат і до Камчатки. Тут є рідкісні мінерали, які в природі, у відкритому вигляді, практично не зустрічаються – це мінерали, видобуті у шахтах та глибоких кар’єрах”.

Колекцію поповнила кропивничанка Ніна Бабанська. Вона передала мінерали колекції свого батька: ” Тут є унікальний мінерал – желода, на прикладі якої можна показати і розказати дітям, за яких умов і температур утворюється така краса”.

Найбільші мінерали в колекції – гірський кришталь та сталактит-кальцитова бурулька, яка росте в печерах. Усього в колекції сімдесят кілограмів мінералів та гірських порід.

Коментарі

Залиште свій коментар