На фестивальне містечко перетворилась вулиця Дворцова під час останніх трьох днів Національного мистецького фестивалю «Кропивницький», що організувало Міністерство культури України за ініціативи народного депутата Олександра Горбунова. Містечко стало майданчиком для Літературної толоки, де відбувались літературні зустрічі, автограф-сесії та книжковий ярмарок від найбільш відомих видавництв України.

Цьогоріч організатори фестивалю вирішили проекспериментувати й винести літературну програму за стіни освітніх та культурних закладів. Основною локацією для зустрічей з творцями сучасної української літератури став пам’ятник Першому трамваю, де знаних письменників України та області можна було зустріти протягом усього дня. На сцені Літературної Толоки виступали письменник та тележурналіст Остап Дроздов, письменниці з Тернополя та Івано-Франківська Ірина Мацко  та Ольга Деркачова, поет і телеведучий Дмитро Лазуткін, дитячий фантаст Олег Чаклун, тренерка з особистісного розвитку Олена Чорна, близько 20 поетів та прозаїіків з Кропивницького.

Сьогодні, в останній день фестивалю, одним із учасників Літературної Толоки стане «Золотий Письменник України», Мирослав Дочинець, який презентує свої останні творчі доробки, серед яких і книга «Тримб» про «українського Сократа»,  що стала лідером продажів та активно сьогодні перекладається на інші мови.

Українську книгу до Кропивницького привезли і 18 видавництв. У торгівельних ятках на Літературній Толоці можна знайти дитячі, навчальні, кулінарні, мотиваційні, бізнес-книги українською мовою.

«Кропивничани цікавляться книгою. Нам є з чим порівнювати. Тут більш відкриті люди, підходять спілкуються, цікавляться книжками. У нас тільки україномовні видання і ми трохи переживали з цього приводу, бо ж нам здавалося що у Кропивницькому містяни спілкуються російською. Але насправді виявилось, що у вашому місті багато україномовних людей, які навіть знають нас і наші книги», - розповіла представниця видавництва «Наш Формат» Лариса Кот.

Організатори говорять, що експеримент з новим жанром у програмі Національного мистецького фестивалю «Кропивницький» виявився не просто успішним, а перевершив усі сподівання.

«Я вражений масштабами зацікавленості кропивничан українською книгою. Учасники літературної толоки теж не очікували великого попиту, але у багатьох з них розкупили майже всю привезену літературу. Я особисто поповнив свою бібліотеку на кілька десятків книг українських авторів. Однозначно літературна толока в рамках фестивалю буде жити, - прокоментував ініціатор фестивалю Олександр Горбунов.

Літературна Толока працюватиме і в останній день «КропФесту». У програмі п’ятого фестивального дня починаючи з 12.00 зустрічі з відомою журналісткою, шістдесятницею Маргаритою Довгань, Мирославом Дочинцем, поетичні читання з Катериною Калитко, поетичний перформанс від Олексія Юріна, а також презентація збірки Артема Полежаки. До 19.00 діятиме книжковий ярмарок, де книги можна придбати за цінами видавництв. Не пропустіть українську книгу!