У Кропивницькому в результаті впровадження реформи охорони здоров’я медичні заклади отримали вдвічі більше фінансування, ніж минулого року. Про це йдеться на сайті міськради, інформує "Кропивницький.UA".

За інформацією начальника управління охорони здоров’я міської ради Оксани Макарук, зміни в системі надання медичних послуг торкнулися тільки первинної ланки, тобто роботи сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів. Реформа вторинної і третинної ланок – спеціалізованої амбулаторно-поліклінічної та стаціонарної медичної допомоги почалася тільки у 2019 році та закінчиться до 2020 року. Українці отримали право вільно обирати та змінювати свого лікаря.

- Медична галузь міста Кропивницького активно долучилася до процесів трансформації та успішно реалізувала перший етап медичної реформи – закладів охорони здоров’я  первинного рівня надання медичної допомоги населенню, - наголосила Оксана Макарук. - Протягом 2016-2018 років за рахунок коштів міського бюджету проведено капітальні ремонти амбулаторій на суму 3 632,3 тис. грн, придбано матеріально-технічне оснащення на 2 192,0 тис. грн та санітарний автотранспорт – на 644,9 тис. грн.

24 квітня 2018 року міська рада Кропивницького прийняла рішення про припинення комунальних закладів первинної ланки шляхом перетворення (реорганізації) їх у комунальні некомерційні підприємства, а від  01 квітня 2018 року стартувала приписна кампанія «Обери свого лікаря».

- Мешканці міста мали змогу підписати Декларацію про вибір сімейного лікаря як безпосередньо у закладах охорони здоров’я,  так і в Центрі надання адміністративних послуг міста Кропивницького, - відзначила Оксана Макарук. -  Виконана кропітка командна робота привела до позитивних результатів. Станом на 10 травня 2019 року підписано 178404 деклараціїї про вибір лікаря, що надає первинну медичну допомогу. А це складає  76,4% від закріпленого населення.

Починаючи з січня 2019 року запрацював новий механізм фінансування закладів первинної ланки за принципом «гроші ходять за пацієнтом».

Протягом січня-квітня 2019 року заклади отримали кошти від Національної служби здоров'я України у сумі 36 155,0 тис. грн, що вдвічі більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

В закладах укладені нові колективні договори, де ефективно вибудувана система мотивації працівників, внаслідок чого заробітні плати медичного персоналу  виросли в 2 – 4 рази.

Середньомісячна заробітна плата працівників комунальних некомерційних підприємства, що надають первинну медичну допомогу, за січень-квітень 2019 року становить 9 377 грн. Це  у 2,1 рази більше у порівнянні з минулим роком. Заробітна плата лікарів становить  14 314 грн, мінімальна – 5 900 грн, максимальна –  17 900 грн.

Для середнього медичного персоналу – 8545 грн, мінімальна – 5 600 грн, максимальна – 10 800 грн).

Коментарі

Залиште свій коментар