2 листопада, у селі Аджамка Кіровоградського району відкрили притулок для літніх людей "Затишна оселя". Реалізували проект з ініціативи Валерії Кривошапко. Проживати у цьому закладі зможуть два десятки людей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Повідомляє журналіст сайту Кропивницький.UA.

Надихнула жінку на створення такого притулку робота волонтером у домі престарілих "Добрий Самарянин", що у Кропивницькому. Пропрацювавши там більше десяти років, Валерія зрозуміла, що є дуже багато дітей, які не можуть або не хочуть доглядати за своїми похилого віку батьками. 

З допомогою небадужих людей цей притулок створювали більше трьох років. Спочатку Валерія знайшла приміщення, придбати яке допоміг місцевий фермер. 

- Більше ніж три роки тому на нашій території Валерія почала шукати таке приміщення для будинку престарілих. На той час ця будівля знаходилось у приватній власності. Однак за підтримки місцевого фермера, жінці було виділено цей будинок. Вона у свою чергу оформила документи, придбала його та спільними зусиллями, за рахунок меценатів, підтримки місцевих жителів, міста Кропивницького і навіть меценатів з-за кордону, відремонтувала його, - зазначила сільський голова Аджамки Тетяна Зайченко.

Нині в "Затишній оселі" уже облаштували спальні кімнати розраховані на чотири особи, також є кухня та душова. За мінімальними розрахунками проживання у притулку коштуватиме 3100 гривень. Утримувати заклад будуть за кошти пенсій мешканців та меценатів. У цю суму входитиме заробітна плата персоналу, також харчування та комнальні послуги. 

 - Проживати у притулку "Затиша оселя" готуються восьмеро стареньких, нині вони проходять медогляд. Ми повністю уже підібрали персонал, який обслуговуватиме наших мешканців закладу. Однак зараз ми не можемо їх прийняти, тому що у нас ще не має бухгалтера. Хочу сказати, що відкриття Затишної оселі - для мене це новий рівень відповідальності. Адже три роки ми будували цей заклад, зараз розумію, що я відповідальна перед персоналом, яким потрібно буде виплачувати зарплатню, перед мешканцями притулку за якими мибудемо доглядати. Це звичайно радість і розуміння того, що треба працювати і далі, - сказала Валерія Кривошапка.

На вікдриття "Затишної оселі" в село Аджамка завітало дуже багато людней, серед яких були жителі села, журналісти, меценати, сільський голова Аджамки, народний депутат України Олександр Горбунов. Гості приїхали прийшли не з порожніми руками, а привезли подарунки, які вкрай необхідні будуть майбутнім мешканцям притулку. Після перерізання червоної стрічки, усім присутнім показали кімнати "Затишної оселі", в яких доживатимуть віку покинуті старенькі.