Програма замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) для наркозалежних – це шанс залишити вуличні наркотики і розпочати нове життя, це запобігання поширенню ВІЛ-інфекції. ЗПТ - це медичний препарат, який блокує потяг до вуличних наркотиків, допомагаючи наркозалежному жити повноцінним життям без побічних наркотичних дій. Видається він безкоштовно.

Станом на 2019 рік саме на Кіровоградщині найбільший відсоток утримання клієнтів в програмі ЗПТ – більше 93% - серед 24 регіонів України, які реалізують проекти  БФ «Альянс громадського здоров’я». Цього вдалося досягти вперше за десять років реалізації програми.

- Пацієнти розуміють цінність перебування в програмі ЗПТ, адже їхнє життя помітно змінилося у кращу сторону. Вони перестали красти, щоб дістати кошти на вуличні наркотики. Колишні споживачі ін’єкційних наркотиків розуміють, що якщо вони випадуть з програми, буде дуже складно повернутися на своє місце. До кожного пацієнта у нас індивідуальний підхід, починаючи від вдало підібраного дозування препаратів, завершуючи професійним соціальним супроводом, який забезпечує БО «100 відсотків життя. Кропивницький», - коментує завідувач поліклінічним відділенням Кіровоградського обласного наркологічного диспансеру, лікар-нарколог Олександр Мережко.

Соціальний супровід полягає у допомозі колишнім споживачам ін’єкційних наркотиків відмовитися від вуличних наркотиків та розпочати благополучне життя. Всього у наркодиспансері у програмі ЗПТ перебуває 419 клієнтів. У благодійній організації «100 відсотків життя. Кропивницький» під соцсупроводом перебуває  146 осіб, з якими працює п’ять соціальних працівників.

- Ми надаємо нашим клієнтам комплексні послуги, які включають консультації психолога, юриста, соціального працівника, сприяння у здачі загальних аналізів та аналізу на ВІЛ-інфекцію один раз на півроку. Завдяки такій роботі ми намагаємося змінити цінності в цих людей та допомогти розставити життєві пріоритети. І клієнти не хочуть повертатися до старого життя. Багатьом саме програма ЗПТ допомогла змінити своє життя, влаштуватися на роботу, налагодити взаємини з рідними і близькими людьми, створити або відновити сімейні стосунки, - коментує регіональний координатор програми ЗПТ БО «100 відсотків життя. Кропивницький» Павло Головецький.

- Я тривалий час вживав вуличні наркотики. Не міг без них, вдавався до крадіжок, адже треба були кошти на наркотики. Ми розлучилися із дружиною. Я не розумів, що коїв. В один момент хотів зупинитися та не зміг, допоки не зустрів знайомого, який отримував замісну підтримувальну терапію. Мені пощастило потрапити в програму, познайомитися із соціальним працівником, який допоміг мені інакше глянути на своє життя. Зараз я перебуваю в програмі чотири роки. У мене налагодилося життя. Я став інакше дивитися на речі, ніби розвиднилося. Я офіційно влаштувався на роботу, помирився з дружиною і, що важливо, у нас зараз троє дітей. У мене з’явився сенс у житті, - каже клієнт БО «100 відсотків життя. Кропивницький» Сергій.

Коментарі

Залиште свій коментар