У мешканця с.Олександрівка Олександрійського району лікарі підозрюють захворювання на лептоспіроз. Про це йдеться на сайті обласного лабораторного центру, інформує "Кропивницький.UA".

З’ясовано що чоловік періодично рибалив у місцевій водоймі, з чим і пов’язує своє захворювання. Наразі фахівці установи проводять обстеження можливого місця зараження та лабораторні дослідження. Для запобігання виникнення інших випадків захворювання людей на лептоспіроз  сільському голові направлені наступні рекомендації:  

– терміново інформувати громаду про небезпеку купання та риболовлі у водоймі;
– тимчасово (до закінчення розслідування випадку та проведення лабораторних досліджень води) заборонити купання у водоймі;
– на березі водойми встановити таблички «Купатися заборонено»;
– на прилеглих до водойми територіях провести дератизаційні заходи, направлені на знищення мишовидних гризунів, які можуть бути переносниками лептоспірозу та інших небезпечних інфекцій;

- систематично проводити профілактичні дератизаційні заходи на всій території села та зобов’язати проводити такі заходи усіх власників закладів громадського харчування та торгівлі.  

Довідково:

Лептоспіроз –  особливо небезпечне інфекційне захворювання, яке викликається бактерією Leptospira. Бактерія, що спричиняє лептоспіроз у людей, потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше – гризунів. Захворіти на лептоспіроз можна під час купання у заражених водоймах, при контакті із інфікованими тваринами. У тіло людини бактерія лептоспірозу частіше потрапляє через тріщини, порізи чи рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот). В Україні захворюваність на лептоспіроз сезонна і зростає навесні і влітку, коли люди більше часу проводять біля водойм. 

Коментарі

Залиште свій коментар