Олександр Горбунов, діючий народний депутат, безпартійний самовисуванець балотується на цих виборах по округу №99 (місто Кропивницький). Судячи з його агітаційного  матеріалу, Олександр Володимирович причетний мало не до всього, що відбувається в обласному центрі: і ремонт доріг, і нові спортмайданчики, і утеплення корпусів вищих навчальних закладів, і садки, і музеї, і житло. Хіба це не міська та обласна влада роблять? Яким чином нардеп, за його висловом, «затягує» бюджетні гроші в місто і як буде робити це далі, Олександр Горбунов розповів в інтерв'ю газеті «УЦ». 

- Олександре Володимировичу, невже і до ремонту внутрішньодворових доріг ви причетні?

- Кожен крок депутата і чиновника підкріплюється документами. Ми щось просимо, лобіюємо в хорошому сенсі цього слова, піднімаємо руку і натискаємо кнопку. Про все те, про що йдеться в рекламних буклетах і т.д., - всюди є мій підпис на листах з проханням, є відповідні листи з реакцією. Я входжу в усі комісії, на яких приймаються рішення внаслідок тієї роботи, яку я проводжу в парламенті.

Я вже звик, що часто пролобійовані мною кошти приписують собі як заслугу люди з місцевого самоврядування. Свою причетність до будь-якого проекту я можу підтвердити документально. Я один з тих, хто очолює комісію при Міністерстві фінансів щодо соціально-економічного розвитку територій. Через мене проходять всі листи з усієї країни - хто у кого що просить, кому дають.

Я член всіх, повторюю, всіх комісій, які причетні до розподілу грошей у нас в країні. І голова підкомітету з питань видатків державного бюджету Комітету Верховної Ради України з питань бюджету. Тому у мене вся картина використання бюджетних грошей перед очима. На тему роботи бюджетного комітету Ради я захистив кандидатську дисертацію з економіки. До цього ніхто не намагався науково обґрунтувати цілий ряд питань роботи зі створення бюджету країни. І я це зробив сам.

А по коштах для міста давайте візьмемо конкретний приклад – СДЮШОР-2. Проект поки не завершений, але все буде зроблено. При роботі над бюджетом в 2016 році у мене виникла ідея узаконити підтримку спорту в нашій країні. На вузькій  нараді особисто прем'єр мене просив цього не робити, щоб не рвати Державний фонд регіонального розвитку. Я навів аргументи: ми запускаємо новий сектор економіки, інфраструктурний. Ми створюємо в Україні моду на спорт. Я пішов проти думки Гройсмана, мене підтримав зал, і ми внесли такі зміни в законодавство. Фінансувати спортивні об'єкти почали  системно. З'явилися нові можливості. Через два місяці про це говорили як про досягнення уряду. Зараз в Україні бум спортивного будівництва - нові поля, ремонт спортзалів, будівництво нових басейнів. І я є ініціатором цього!

СДЮШОР-2 стане єдиним критим манежем в центральній Україні з колом в 400 метрів. Це європейський рівень. Є низка проблем. Наприклад, я звертаюся до міськвиконкому, ОДА з приводу підстанції для школи. Там буде вентиляція, кондицінування, але без трансформатора це не буде працювати. Є домовленість з керівництвом Дендропарку, що вони передадуть частину території, щоб зробити гарний в'їзд, ландшафтний дизайн, парковки. Три роки я б'юся над цим питанням - ніяк! І це не за ваші гроші, там співфінансування всього 10%, решта з бюджету. Використовуйте ці гроші!

А щодо внутрішньодворових доріг ... Є постанова Кабміну про адресну допомогу, з розписаними адресами. З моєї подачі. А заслуги собі приписують депутати міськради. Скажіть, може депутат міськради домогтися постанови Кабміну? Це не реально. Як це відбувається? Я звертаюся до міськвиконкому, ЖКГ, - я ж живу в цьому місті разом з вами, питаю: які є проекти? Звичайно, я сам можу бути замовником проекту, але щоб пришвидшити, я прошу дати існуючі проекти. Мені дають, і я пішов. Місто пише мені: «Просимо посприяти у виділенні коштів для ремонту того-то і того». І я просуваю справу. Що документально підтверджено.

- Створюється враження, що ви тільки і лобіюєте гроші для регіону. А як же законопроекти?

- Подивіться на сайті ВР - скільки я подав законопроектів і скільки прийнято. Кілька десятків. Я впровадив багато новацій доБюджетного кодексу. Я один з розробників законодавства про Дорожній фонді. І співавтор закону про джерела фінансування дорожнього будівництва. Завдяки йому я в прямому сенсі «вигриз» норму про 20% фінансування на місцеві дороги, про які раніше ніхто і не думав. Також моя заслуга - норма про 5% з Дорожнього фонду на ремонт мостів. Внаслідок цих законів Кропивницький отримав вже десятки мільйонів гривень. А ще можна проаналізувати такий показник: кількість поданих поправок до бюджету і кількість проголосованих з них. За цим показником я один з найефективніших депутатів!

Резюмуючи сказане. У всіх описаних вище процесах я не стою десь за дверима. Я сиджу за столом, де приймаються рішення, в Раді, в міністерствах. Я розробляю закони, які запускають процеси.

Навіщо я знову йду в парламент? Я б радив всім вибирати депутата по ряду простих критеріїв. Перший: що зроблено? Які за людиною справи, вчинки і т.д. Друге: що він може зробити? Багато хто думає, що парламент це зал під куполом. Але більшість цієї роботи депутат проводить в комітетах. Саме в комітеті ви можете застосувати себе як професіонал. Медик - в комітеті з медицини, будівельник - в своєму комітеті, де розуміє. А фінансист - бюджетник, який написав дисертацію по роботі механізмів в бюджетній сфері, може працювати в бюджетному комітеті, де буде найбільш продуктивний. Робіть висновки. І пам'ятайте, що великі красиві проекти спрацьовують лише тоді, коли є «буксир», який їх тягне. Скільки у нас таких прекрасних проектів, про які всі говорять, і ніхто нічого не робить. Особливу увагу хочу приділити дорогам, як співавтор нинішнього механізму роботи цієї сфери.

І при цьому я не забуваю про фестиваль, який несе славу про місто як столиці мистецтв по всій країні, і про багато іншого.

Геннадій Рибченков, «УЦ».

Коментарі

Залиште свій коментар