Позицію про рішення Конституційного Суду України щодо визнання неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання для чиновників за незаконне збагачення, озвучив під час прес-конференції сьогодні, першого березня, народний депутат України Олександр Горбунов, передає журналіст Кропивницький.UA

«Рішення Конституційного Суду може комусь подобатись чи не подобатись, але воно не може піддаватися критиці хоча б тому, що його ухвалив найвищий орган судової влади, на який покладається правова охорона Конституції України. В іншому випадку про яку судову систему може бути мова?! Тим більше, що рішення цілком обґрунтоване. І президент обіцяв запропонувати новий законопроект, вдосконалений відповідно до усіх зауважень Конституційного Суду», - розповів нардеп. 

Суд вирішив, що положення статті не відповідають принципам верховенства права та презумпції невинуватості. Зокрема, стаття про незаконне збагачення зобов’язує самого підозрюваного довести законність його статків, а також змушує особу свідчити щодо себе і своїх родичів, що несумісно зі статтею 63 Конституції України.

На думку Олександра Горбунова, це питання вимагає суто технічних правок і найоптимальнішим вирішенням проблеми є введення поняття «нульової декларації» (один із інструментів для виведення бізнесу з тіні, й можливість кожному українцю сплатити відповідний податок відповідно до закону, завести гроші в Україну, інвестувати їх в українську економіку і відчувати себе вільним громадянином вільної країни) з ухваленням відповідного Закону і змінами до Податкового кодексу. Адже попри всі підозри, досі за нещодавно скасованою Конституційним Судом статтею відповідальності ніхто не поніс, що і є ознакою недосконалості закону.

«До Конституційного Суду надходить велика кількість звернень, які він розглядає відповідно до конституційних норм. І я не бачу жодних підстав звинувачувати тих, хто ініціює удосконалення законодавства в цій частині. Тим більше, коли рішення ухвалив Конституційний Суд. Всі розмови й обурення навколо цього вважаю заполітизованими. Я працюю у Верховній Раді задля вдосконалення законодавства, і перший підтримаю законопроект, який усуне існуючі прогалини», - заявив нардеп.