15 грудня, у Кропивницькому у приміщенні кінотеатру «Портал» за чотири роки роботи у Парламенті прозвітував народний депутат України Олександр Горбунов. Під час відкритого діалогу з громадою нардеп розповів, які проекти вдалося реалізувати за його сприяння у Кропивницькому, про залучення коштів на соціально-економічний розвиток та про плани на 2019 рік. Спілкування з виборцями тривало майже дві години. Після виступу усі присутні мали змогу поставити народному обранцю будь-які запитання.

Свою доповідь Олександр Горбунов розпочав з освітнього напрямку.

Для мене особисто 2018 став роком освіти. Дуже багато вдалося зробити у цьому напрямку. Особлива увага була приділена трьом державним вишам нашого міста. І мені не соромно сказати, що однією з прикрас Кропивницького став утеплений п’ятиповерховий корпус ЦДПУ ім. В. Винниченка. Приємно, що ця робота закінчена, спасибі за співпрацю ректору Олегу Семенюку.

Закінчена реконструкція і лабораторії Центральноукраїнського національного технічного університету. Тривають роботи над будівництвом стадіону факультету фізичного виховання педагогічного вишу та СДЮШОР-2, що у Дендропарку. Ці об’єкти, за словами Олександра Горбунова, мають бути завершені у 2019 році.

У Кропивницькому зявиться та тренувальна база, яка дасть можливість проводити змагання вже європейського рівня. Такий манеж для легкої атлетики є лише у Луцьку та в Сумах. Тож Кропивницький має шанс стати легкоатлетичною меккою для підготовки спортсменів.

На данном изображении может находиться: 22 человека, люди сидят

Що ж до Льотної Академії Національного авіаційного університету, то на базі цього навчального закладу у 2019 році планують створити Міжнародний центр підготовки пілотів. В Держбюджеті-2019 рік уже відображена сума у 90 млн грн, з яких 50 млн піде на Кропивницький.

Зміниться і фасад головного навчального корпусу «Льотки», нині тривають роботи над його утепленням.  Також наступного року передбачається ремонт і реконструкція першого міжнародного гуртожитку для іноземних студентів, відновлення злітно-посадкової смуги, протяжністю 1300 метрів,  яка належить і стоїть на балансі Міністерства освіти України та світлосигнальної системи.  

Я думаю що у 2019 році у нас дійсно зявиться можливість запустити Міжнародний аеропорт у Кропивницькому. Це не просто слова, а справи, які підкріплюються покроковими діями. Дуже сподіваюсь, що наступний рік стане роком злету, як для самої Льотної академії, так і для кропивницького летовища.

На данном изображении может находиться: один или несколько человек и в помещении

Сьогодні уже можемо говорити про те, що у Кропивницького з’явився шанс отримати і новий сучасний спортивний об’єкт – 50-метровий басейн.

Колеги підтримали мою пропозицію щодо окремої бюджетної програми «Субвенція з державного бюджету бюджетам міст обласного значення – обласним центрам на будівництво нових, реконструкцію та капітальний ремонт існуючих спортивних 50-метрових басейнів та районним бюджетам на реконструкцію та капітальний ремонт існуючих спортивних 50-метрових басейнів» на загальну суму 200 млн грн в бюджеті Міністерства молоді і спорту. Я переконаний, що поява такого обєкту перш за все дасть можливість готувати плавців для спорту вищих досягнень та значно підвищить рівень спортивного руху у нашому місті. 

На дану ініціативу уже відгукнувся міський голова Кропивницького Андрій Райкович, який у свою чергу пообіцяв нардепу, що готовий винайти можливість передачі частини земельної ділянки території колишнього спортивного комплексу АРЗ. Для цього потрібно приблизно 2,5 га землі.

Паралельно з цим, обласний центр отримає сучасний спортивно-ігровий майданчик  для дітей з інвалідністю, який облаштують у Ковалівському парку.

На данном изображении может находиться: 16 человек, в том числе Наталія Репецька, люди сидят и ребенок

Відбудеться у 2019 році і третій щорічний Національний мистецький фестиваль «Кропивницький». У бюджеті Міністерства культури України на його проведення передбачено 9 мільйонів гривень. Наразі відпрацьовується три концепції Кропфесту.  

Протягом пяти днів наше місто занурюється в атмосферу неймовірного драйву фестивального життя. Тому, разом з організаторами нам дуже хочеться показати те, чого ще не бачили кропивничани та гості міста. Над цим ми зараз і працюємо, - поділився Олександр Горбунов.

Що ж до медичного блоку, то цьогоріч уже завершена реконструкція обласної станції переливання крові. Ремонтувати її почали ще у 2016 році. За цей час у медичному закладі підрядники повністю замінили вікна, утеплили фасад, дахове перекриття та фундамент, відремонтували операційну залу, яка потребувала ремонту найбільше. Оновили приміщення забору крові, яке не відповідало сучасним вимогам медицини. Також обласну станцію переливання крові оснастили надсучасним медичним обладнанням. Сучасним медобладнанням поповнилася і обласна лікарня, обласний госпіталь для ветеранів війни. Також закуплено чотири сучасні спецавтомобілі – два реанімобілі та два автомобілі швидкої допомоги.

Реконструювати  у 2019 році планують і парк Перемоги (Міський сад). Загальна сума цього проекту на сьогодні складає 38 млн грн. Це третій за розмірами на Україні комунальний парк. Його площа складає 51 га. 

Дуже хочу, щоб нам вдалося реалізувати цей проект. Аби у парку Перемоги можна було комфортно відпочивати усією сімєю і головне безпечно.  Однією з обовязкових умов для цього проекту є встановлення по периметру камер відеоспостереження.

Триваэ капітальний ремонт мостопереходу по провулку Об’їзному у Кропивницькому, який знаходиться в аварійному стані. Роботи на цьому об’єкті фінансуються за кошти держбюджету.  Саме за ініціативи Олександра Горбунова були внесені зміни до Бюджетного кодексу України щодо удосконалення механізму фінансування дорожньої галузі. Вони дають можливість фінансувати з державного Дорожнього фонду не тільки дороги державного та місцевого значення, а й направляти до 20 % коштів, які передбачаються на ремонт доріг місцевого значення, комунальних доріг та мостів всередині населених пунктах.

На данном изображении может находиться: 2 человека, в том числе Олександр Горбунов, люди стоят

За пропозицією Олександра Горбунова буде виділено 500 млн грн із Державного дорожнього фонду і на ремонт траси Олександрівка-Кропивницький-Миколаїв та ділянки дороги Умань-Кропивницький.  

Давайте будемо більше спілкуватися, будемо більш відкритими для того, щоб розвивати суспільство та наш край. Я запрошую усіх до співпраці, якщо у вас  є цікаві ідеї та проекти, які можна відобразити  в Законі України, ми це обов’язково зробимо. Я вам дякую, що ви знайшли час для спілкування. Дякую всім, хто був поруч! Рухаємось далі...

Довідка:

Олександр Горбунов – народний депутат України, Член бюджетного комітету Верховної Ради України, голова підкомітету з питань видатків. Згідно з письмової реєстрації  у 2018 році відвідав 93% пленарних засідань.  За період з 2014 року по грудень 2018 року Олександром Горбуновим подано 114 законодавчих ініціатив, які знайшли своє відображення у Законодавстві України.

На данном изображении может находиться: 5 человек, люди стоят

На данном изображении может находиться: 3 человека

На данном изображении может находиться: 3 человека, в том числе Олександр Горбунов, люди улыбаются, люди стоят и костюм