Затримані Російською Федерацією в районі Керченської протоки українські моряки є військовополоненими, а отже підлягають не обміну, а поверненню. Про це повідомила представник Президента у ВР Ірина Луценко, йдеться на сайті УНН, інформує "Кропивницький.UA".

"РФ як завжди змішує два процеси. Українські моряки, які були захоплені російськими військовими і ФСБ, відповідно до Женевської конвенції 1949 року, є військовополоненими. Вони не мають жодного відношення до обміну... Україна разом з міжнародною спільнотою і всі 29 країн-членів НАТО вимагають від Росії негайного звільнення військовополонених українських моряків. Воно не має жодного відношення до процесу обміну. Путін знову маніпулює поняттями, щоб спонукати Україну дослухатися до нього, а це значить, що ми не визнаємо цієї збройної агресії (у районі Керченської протоки – ред.) з боку Російської Федерації", - сказала Луценко.

Вона додала, що обмін має відбутися однозначно, а "військовополонені моряки мають бути повернуті, і ми будемо вирізняти ці два процеси і працювати по них окремо".

Нагадаємосеред українських військових, яких захопила Росія у Керченській протоці, є житель Кіровоградщини

Коментарі

Залиште свій коментар