Три роки тому Верховна Рада України заборонила пропаганду та символіку комунізму і нацизму. За це рішення проголосували 254 із 307 депутатів присутніх у сесійній залі. Тому цілком логічним є закінчення процесу декомунізації. На сьогодні в Україні залишилось перейменувати дев’ять населених пунктів та дві області: Кіровоградську та Дніпропетровську. Ще залишився, на жаль, не декомунізований і Кіровоградський район.

З ініціативи народного депутата України Олександра Горбунова процес перейменування нашої області вже розпочато: зібрано  153 підписи народних депутатів України, які дали змогу запустити процедуру змін до Конституції України, зареєстровано проект постанови, пройшли слухання та отриманні висновки Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування ВРУ. Далі це питання буде винесено в зал парламенту для голосування.

Виконуючи норми Закону про декомунізацію у Райдержадміністраціях та виконавчих органах ще у 2015 році були проведенні громадські слухання з питання майбутньої назви області на яких більшістю  прийняте рішення, що   назва області повинна бути похідною від назви обласного центру. Крім цього, Статтею 5 Закону України «Про географічні назви» передбачено, що назви адміністративно-територіальних одиниць, як правило, повинні бути похідними від найменування тих адміністративних одиниць, які є їх адміністративними центрами. Лист з висновком громадських слухань  був підписаний головою  ОДА Сергієм Кузьменком та направлений на адресу голови  ВРУ.  З липня 2016 року Постановою №1468-VIIIвід 14.07.16 р. Верховної Ради України обласний центр став Кропивницький, відповідно і область має отримати назву Кропивницька.

-  Під час однієї зі своїх прес-конференцій я казав, що не можна відкривати скриньку Пандори – не можна проводити місцеві референдуми в країні, де йде війна. Чому не виникає питання  про  проведення референдумів під час перейменувань вулиць та площ? Згадайте тільки референдуми в Криму, на Донбасі, до чого вони призвели? Я ще раз кажу, перейменування сіл та селищ, міст та  областей,   стосується усієї України, тому що це мапа єдиної держави  і тільки Парламент може приймати такі рішення. Обласний центр –місто Кропивницький, громадські слухання про перейменування області  проведено. Наступний крок – два  етапи голосування у Верховній Раді України, - зазначив народний депутат України Олександр Горбунов.