У Кіровоградській області планують змінити межі районів. Таку інформацію під час прес-конференції повідомили народний депутат України Олександр Горбунов та експерт Центрального Офісу Реформ Юрій Ганущак, передає журналіст сайту Кропивницький.UA.

Як відзначив Олександр Горбунов, у Верховній Раді уже зареєстровано законопроект «Про зміну меж районів Кіровоградської області». Згідно розподілу замість теперішніх 21 району має залишитися три – Голованівський, Кропивницький та Олександрійський.

В країні триває процес децентралізації і процес створення нових територіальних обєднань. Новостворені ОТГ перебирають на себе майже всі повноваження, які належали до компетенції районних рад. Таким чином, функціонування останніх стає неефективним через фактичну відсутність чи істотне зменшення функцій. Це у свою чергу створює соціальну напругу та непрості відносини між районною ланкою влади та новоствореними громадами. Тому й настали передумови для зміни меж існуючих районів, - зазначив  Олександр Горбунов.

Як продемонстрував на карті нардеп, до складу Олександрійського району можуть увійти: Петрівський, Світловодський та Онуфріївський райони.

До Кропивницького можуть увійтиНовомиргородський, Олександрівський, Комапніївський, Новгородківський, Знам’янський, Долинський, Бобринецький та Устинівський.

До Голованівського району можуть увійти: Новоукраїнський, Маловисківський, Добровеличківський, Новоархангельський, Гайворонський, Вільшанський, Благовіщенський.

Олександр Горбунов додав, що за основу майбутніх нових утворень були взятті створені, згідно поданих пропозицій ОДА та затверджені Кабінетом Міністрів України, госпітальні округи

Автоматический альтернативный текст отсутствует.

Цей законопроект іде в руслі концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, яка була затверджена 1 квітня 2014 року, продовжив експерт Центрального Офісу Реформ Юрій Ганущак. Першим етапом було створення громад, наступним і цілком логічним кроком є перехід до зміни меж районів.

У 2020 році ми маємо уже вийти повністю на новий адміністративно-територіальний устрій.  Тобто на місці 11 тисяч сільських, селищних рад буде 1300-1400  громад. З 488 районів залишиться близько 100. Межі областей змінюватися не будуть, - сказав Юрій Ганущак.

Подібні законопроекти щодо своїх регіонів уже зареєстрували представники Миколаївської, Полтавської, Сумської та Чернігівської областей.

Народний депутат України Олександр Горбунов закликав усіх зацікавлених жителів Кіровоградщини долучатися до обговорення цього питання, для прийняття остаточно-правильного рішення.

На данном изображении может находиться: 2 человека, в том числе Олександр Горбунов