14 липня – день, який став відліком нового етапу розвитку нашого міста.  Два роки тому, обласний центр отримав нове українське ім`я -  Кропивницький. З цієї нагоди під відкритим небом на Театральній площі відбулися урочистості та великий симфонічний концерт. Майданчик перед театром ім. М. Кропивницького заполонили майже дві тисячі містян. В цей день відзначили кропивничан, які своєю повсякденною працею щоденно розвивають наше місто.

Шановні кропивничани, сьогодні я маю велику честь привітати вас з другою річницею перейменування нашого міста, - звернувся до присутніх духовний лідер, наставник Української православної церкви  Єпископ Кропивницький і Голованівський Владика Марк. - Я закликаю молодь не дивитися у минуле і не шукати там здобутків, перемог, досягнень. Сьогодення - це вже історія, і кожен з нас її пише своїми вчинками, своїми думками, своїми словами. Тому, я усіх вас запрошую до написання нової історії нашого міста, оновленого міста з такою прекрасною новою українською назвою – Кропивницький, - сказав владика.

Фото Олександра Горбунова.

Народний депутат України, ініціатор перейменування міста та Національного мистецького фестивалю «Кропивницький» Олександр Горбунов зазначив, що дуже хотів би, аби 14 липня стало святом об’єднання не тільки для кропивничан, а й для всіх українців.

Я дуже хочу, щоб на площах збиралися всі ті, хто за Україну, за Кропивницький, тоді дійсно цей день об’єднає націю. Сьогодні ми уже бачили, що Кропивницький звучить не лише в Україні, Кропивницький як місто знає увесь світ. Ми маємо свій бренд Національний мистецький фестиваль, але перш за все у нас росте молодь, вона малює, вкладає душу, вчиться для того, щоб продовжувати справу своїх батьків і розбудовувати свій Кропивницький, своє рідне місто,  - зазначив у вітальному слові нардеп.

Фото Олександра Горбунова.

Олександр Горбунов виконав почесну місію та вручив кропивничанам, які є гордістю нашого міста, Почесні Грамоти Верховної Ради України, Подяки Міністерства молоді та спорту, Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури та Міністерства охорони здоров’я.

Фото Олександра Горбунова.

Також народний депутат України вперше започаткував відзнаку «Гордість Кропивницького», аби особисто подякувати містянам за те, що вони роблять для свого рідного міста. Ця відзнака для амбітних та успішних, цілеспрямованих і наполегливих, працелюбних і старанних, патріотично налаштованих і національно свідомих!

Фото Олександра Горбунова.

Відзнаку «Гордість Кропивницького» отримали:

- Громадський діяч, активістка та письменниця – Ольга Кирилюк;

- Громадський діяч, активістка – Аміна Козин;

- Голова студентської ради Кіровоградського кооперативного коледжу економіки і права імені М. П. Сая – Олександр Лещенко;

Громадський діяч, активістка, журналіст – Олена Шворак

Фото Олександра Горбунова.

Засновник та керівник Університету третього віку «Натхнення» –  Фаїна Позднякова;

Громадський діяч, активістка, власниця книгарні «Буки» –  Оксана Червона;

Громадський діяч, активістка, тренер бізнес-школи «Rainbow»  – Олена Романова;

Громадський діяч, активіст –  Дмитро Завражний.

Фото Олександра Горбунова.

Після урочистої частини, вперше в історії міста, для гостей свята відбувся концерт Державного академічного естрадно-симфонічного оркестру України, який останнім часом здобув популярності під артистичною назвою Kyiv Fantastic OrchestraДиригував програмою видатний український маестро Віктор Плоскіна.

На запрошення участь у  концерті  взяв знаменитий український співак-тенор, кропивничанин Едуард Мартинюк  – соліст Великого театру опери та балету Республіки Білорусь. Виступав на багатьох сценах Світу, брав участь у престижних фестивалях та постановках, разом з видатними оперними співаками, режисерами і диригентами.

Фото Олександра Горбунова.

Програма концерту складалася з шедеврів світової оперної класики, але спеціальний акцент було зроблено на музичній спадщині Марка Кропивницького. Також спеціально для нашого міста композитором Олексієм Баженовим було створено оркестрове попурі на теми творів видатного земляка. Симфонічний концерт тривав на Театральній площі понад півтори години. Однозначно можна сказати, такого ще Кропивницький не бачив!

Фото Олександра Горбунова.

Фото Олександра Горбунова.

Фото Олександра Горбунова.

Фото Олександра Горбунова.

Фото Олександра Горбунова.