У Кропивницькому вперше за 83 роки капітально відремонтували обласну станцію переливання крові. Ремонтні роботи проводились з урахуванням усіх вимог сучасності і за зразок були взяті кращі європейські заклади аналогічного профілю. Надати нове життя медичному закладу вдалося завдяки роботі у Парламенті народного депутата України від Кіровоградщини, Голови підкомітету з питань видатків державного бюджету Олександра Горбунова.

Ще чотири роки тому в операційній зі стелі сипалась штукатурка, сьогодні ця зала відповідає усім вимогам сучасності – розповідає головний лікар обласної станції переливання крові Сергій Кіба. Проведеному капремонту у медзакладі радіють як донори, так і лікарі. Реконструювати його почали у 2016  році. За цей час тут повністю замінили вікна, утеплили фасад та горище, провели нові внутрішні інженерні мережі, виконали оздоблювальні роботи. Також оновили донорське відділення, клініко-діагностичну лабораторію та зали донацій.  За словами керівника закладу, після капремонту станція переливання крові буквально перевтілилась на очах та стала потужним медичним закладом Кіровоградщини з комфортними умовами та оснащеним надсучасним обладнанням.

За останні 20 років  в нашій області не зареєстровано жодного випадку смерті реципієнта від нестачі крові або компонентів, це для нас дуже приємно. Більш того, ремонт у нашому закладі був проведений таким чином, що станція не лише не зменшила обєм заготовлювання крові, а навпаки збільшувала його. За останні роки я не чув, щоб хоча б в одну станцію переливання крові в Україні були вкладені такі величезні кошти, які вкладенні у ремонт та закупівлю обладнання для нашого закладу, - сказав головлікар.

Медреєстратор Лариса Прядун працює в обласній станції переливання крові вже 15 років. Каже, після капремонту у медичному закладі збільшилась кількість людей, які хочуть поділитися своєю кров’ю.

- У нас збільшилась кількість донорів, вони приходять та з радістю здають свою кров. Мені теж дуже приємно ходити на роботу та відчувати себе частиною колективу.

Відтепер до обласної станції переливання крові приїжджають донори з усієї області.

Порівнюючи зі Знам’янкою та навіть з обласною лікарнею, тут дуже хороші умови. Зараз здавати кров в обласній станції комфортно  і швидко. Мені не шкода своєї крові для здоров’я людей, - зазначив знам’янчанин Юрій Демидов.

Обласну станцію переливання крові було реконструйовано за сприяння народного депутата України Олександра Володимировича Горбунова. На капітальний ремонт медзакладу витрачено кошти обласного бюджету, Державного фонду регіонального розвитку та кошти на соціально-економічний розвиток окремих територій.

-  Дуже приємно, що моя робота, усі ті зусилля, які довелось докладати і тут на території Кропивницького, в Парламенті та в Кабміні не пройшли даремно. І сьогодні ми маємо сучасну станцію переливання крові оснащену новітнім обладнанням. Коли з цього медичного закладу виходять усміхнені люди, які прийшли, щоб поділитися своєю кров’ю задля порятунку інших, що може бути краще. Громада Кропивницького заслуговує на якісні медичні послуги та має поліпшувати своє здоров’я лише у комфортних умовах, - підкреслив нардеп.