Національний мистецький фестиваль «Кропивницький» стартує у центрі України вже вдруге. Цьогорічна програма не менш насичена, аніж торік, і налічує більше перформансів формату openair. А значить більше кропивничан і гостей міста зможуть відчути смак мистецтва, розмаїття якого презентує фестиваль «Кропивницький»! Розширилась цього року і карта локацій фесту, збільшилась і кількість учасників в програмі. Незмінними лишилась тільки кількість місць у залах театру та філармонії, вхід до яких можливий лише за запрошеннями.

Пропонуємо подивитись на фестиваль «Кропивницький-2018» крізь цифри, які якнайкраще презентують масштабність дійств, що відбуватимуть у місті найближчі 5 днів.

Цьогорічний фестиваль об’єднає понад 1000 учасників, які поселились у 15 готелях міста. Свої творчі проекти на відкритих і закритих сценах презентують 9 театрів, 3 оркестри.

13 локацій діятимуть на фестивалі «Кропивницький-2018», 3 з яких закриті.

450 місць налічує Театр ім. М. Кропивницького, 880 глядачів можуть побачити одну виставу в обласній філармонії, 220 слухачів можуть побувати на одному концерті у залі музичного коледжу м. Кропивницький.

9 концертів та 15 вистав і перфомансів, 3 з яких вуличні, відбудуться у рамках фестивалю.

16 відео історій героїв, які живуть і працюють серед нас, покажуть на великих сценах фестивалю.

Понад 30 музикантів, бардів та музичних гуртів заполонять вулицю Дворцову 31 серпня-2 вересня у рамках програми «Вулична музика».

Більше 10 юних співаків і дитячих колективів наповнять своєю творчістю дитячу програму фестивалю, якій присвячено третій день «КропФесту».

17 співаків і колективів сучасного українського мейнстріму виступлять на головній музичні сцені фестивалю на площі Героїв Майдану.

6 клоунів налічує Десант Лікарняних Клоунів, який висадиться у відділеннях дитячих лікарень Кропивницького й лікуватиме малих пацієнтів, застосовуючи нестандартні методи дитячої терапії.

30 художників працюватимуть під час Живописного пленеру протягом 4 днів фестивалю, аби зафіксувати ошатність Кропивницького на полотнах.

Понад 20 літературних зустрічей із сучасними українськими письменниками відбудеться у рамках Літературної толоки на вулиці Дворцовій та біля Пам’ятника першому трамваю.  18 видавництв презентують свої видавничі новинки на книжковому ярмарку, що розгорне свої стенди 31 серпня-2 вересня на головній пішохідній вулиці міста.