В обласному центрі презентували книгу «Кропивницький: операція «Декомунізація» авторства народного депутата України VIII скликання Олександра Горбунова та викладачки педагогічного університету і письменниці Ольги Кирилюк. Захід відвідали майже сотня запрошених гостей. Це ті люди, які безпосередньо брали участь у перейменувальних процесах у нашому місті. Провели презентацію у «Кропхабі», адже це місце духу, єдності, доброти, яке поєднує волонтерів, військових, політиків, письменників, театральних діячів.

Ми живемо в такий час, коли всіх нас атакують віруси - «руського міру», байдужості, несправедливості, зневіри... І ліками від цих вірусів може бути якраз отака просвітницька діяльність. А ще цьому явищу є імунітет - наш з вами національний український характер. Спасибі усім, хто долучився до процесу декомунізації, приїжджав під будівлю Верховної Ради, за вашу непосидючість, наполегливе відстоювання української назви, - розпочав Олександр Горбунов.

За його словами, писати книгу розпочали восени 2016 року, після перейменування міста. Оперативно збирали інформацію, аби не втратити усю хронологію. Назву Кропивницький обирали разом з проукраїнськими містянами, організовували соцопитування у соціальній мережі.

Як виникла назва Кропивницький? Ми шукали креатив, який може дати місту впізнаваність. І саме в цій назві я вбачав єдину можливість намалювати нове обличчя міста, зокрема, зробити його мистецькою столицею України.


Незважаючи на потужну інформаційну кампанію та інформаційну війну, яку тоді розпочали опоненти, містянам таки вдалося відстояти українське ім'я для міста, продовжила Ольга Кирилюк. І Кропивницький дійсно став тією назвою, яке об'єднало суспільство і дало поштовх для його розвитку. 

- Чудово, що цю книгу Олександр Горбунов запропонував написати відразу по «гарячих слідах», тому що навряд чи зараз вдалося б у такому масштабі зібрати усю інформацію. Ми намагалися написати книгу так, щоб вона була максимально цікавою усім. В ній багато світлин, скріншотів, реакцій соцмереж, різноманітних мемів, - сказала Ольга Кирилюк.

Книгу «Кропивницький: операція «Декомунізація» роздавали під час презентації усім присутнім. Також це видання передадуть у навчальні заклади та бібліотеки обласного центру. Решту книг автори планують продати.

Усі кошти від продажу цієї книги направлять на створення фотозони «Я люблю Кропивницький». Разом з громадою міста будемо визначатися якою мовою вона має бути. Місце я уже примітив, - зазначив  Олександр Горбунов.

Коментарі

Залиште свій коментар