23 лютого, на запрошення народного депутата України Олександра Горбунова, в Кропивницькому з робочим візитом перебували перший заступник Міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець, в.о ректора НАУ Володимир Ісаєнко, засновник компанії «Скаетон» Олександр Степура та комерційний директор Леонід Міндіч. В Льотній Академії була проведена спільна нарада. Також гості зустрілися з колективом навчального закладу, щоб розповісти про стратегію розвитку нашого вишу та авіації в Україні. Повідомляє журналіст сайту «Кропивницький.UA».

Фото Олександра Горбунова.

Національний авіаційний університет спільно з Льотною Академією підготував проект, який направлений на підвищення їх матеріально-технічної бази. Як підкреслив в.о. ректора НАУ Володимир Ісаєнко, кропивницький виш буде одним із міжнародних центрів підготовки пілотів, де будуть відпрацьовуватись теоретичні знання на практиці, а також стане місцем підвищення кваліфікації для вже працюючих фахівців. І що надважливо, центр планується поповнити сучасною авіаційною технікою, яка сприятиме практичній підготовці майбутніх пілотів. Початок реалізації даного проекту планується у 2019 році.

На сьогоднішній день вартість проекту складає 300 мільйонів гривень, половина цієї суми запланована для Льотної академії міста Кропивницького. Ми бачимо, що це тільки перший крок, він ще недостатній, але дасть можливість розвивати авіаційну галузь та наші вищі навчальні заклади. Вже пройдено перший етап захисту цього проекту в Міністерстві освіти, ми отримали позитивну оцінку і зараз готуємось до того, щоб представити цей проект до захисту в Кабінеті Міністрів за участю Бюджетного Комітету, в якому працює народний депутат України Олександр Горбунов, - сказав ректор.

У свою чергу під час доповіді заступник міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець акцентував увагу на питанні відновлення Льотною Академією статусу окремої юридичної особи. За його словами, у МОН планують дати закладам вищої освіти, і в тому числі Льотній академії Кропивницького, максимально можливу фінансову автономію.

Я розумію, що звертаючись до колективу Льотної Академії я не називаю повну назву – «Льотна Академія Національного авіаційного університету». І звучить це трішки парадоксально, Академія в складі університету.  Але помилка такої адміністративної оптимізації університетів якийсь час мала місце. Безумовно структуру закладів вищої освіти треба оптимізувати, але не таким чином обєднувати університети, якізнаходяться за 300 кілометрів один від одного. Цю проблему ми розуміємо і вирішимо. Тому що потрібно дати не лише статус юридичної особи, а й потрібно провести відокремлення з усім майновим комплексом в рамках законодавства. Це питання буде вирішено, - зазначив заступник міністра освіти.

Фото Олександра Горбунова.

Народний депутат України Олександр Горбунов, який поcтійно співпрацює з Льотною Академією, відзначив, що навчальний заклад не стоїть на місці, а намагається розвиватися. Зокрема, на сьогоднішній день на розгляд в Мінрегіонбуд на Комісію по відбору проектів секторальної підтримки, куди входить нардеп,  подано три проекти створені Льотною Академією. Перший уже отримав схвалення і найближчим часом відбудеться розгляд ще двох проектів, які попали в топ і мають шанс на отримання фінансування за кошти ЄС на суму 40 мільйонів гривень.

Також народний депутат України повідомив колективу Льотної Академії, що у Кропивницькому можуть реанімувати злітно-посадкову смугу нашого аеропорту.

Я проводив переговори з Міністром інфраструктури Володимиром Омеляном і як результат - найближчим часом до Кропивницького буде направлена група спеціалістів. В Міністерстві є бажання взяти на баланс злітну смугу нашого аеропорту, і тоді за кошти державного бюджету можна буде провести фінансування, щоб збільшити її з 1600 до 2100 метрів. Маючи необхідну злітно-посадкову смугу, досвід та підготовлених спеціалістів, наступним кроком може стати не тільки повноцінне функціонування вже міжнародного аеропорту в Кропивницькому, а і відкриття на його базі Центру для обслуговування пасажирських літаків, - підкреслив нардеп.

Фото Олександра Горбунова.

Але зараз половина смуги знаходиться на балансі Міносвіти, а інша половина на балансі обласної ради. Тож, наразі потрібна згода обох структур. І для визначення всіх процедурних та технічних питань до Кропивницького буде направлена робоча група від Мінінфраструктури. Також, користуючись нагодою Олександр Горбунов розповів ще одну приємну новину - до Кропивницького буде перенесений завод з виробництва літаків К-10.

Тривалі перемовини з фірмою-виробником легкого тренувального літака К-10 «SWIFT» нами завершено і найближчим часом будемо мати на базі Льотної академії завод по виробництву літаків. За цих умов академія зможе купувати тренувальні літаки в свій арсенал у власного виробника і по собівартості. Розрахунки здешевлення вартості до 30%. Це дозволить вишу швидше забезпечити всі потреби курсантів у льотній практиці. Ми стоїмо на тому порозі, коли потрібно бути готовими до злету.

Фото Олександра Горбунова.

Після презентації проектів, представники індустріальної компанії «Скаетон» та ректор Льотної академії Сергій Неділько підписали Меморандум про співпрацю. Як зазначив засновник фірми Олександр Степура, літак К-10 створений спеціально для тренування та навчання. В нього дуже гарні характеристики, він добре себе поводить під час посадки  і ним досить легко керувати.

Раніше ми і не могли навіть мріяти про таке, - сказав  ректор вишу Сергій Неділько. - Тепер будемо виготовляти літаки, у нас з’являться нові можливості, лише потрібно ними тільки скористатися.

Фото Олександра Горбунова.