Сьогодні, 20 березня, у Кропивницькому в "Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" презентували диспетчерську систему екстренної медичної допомоги, передає журналіст сайту "Кропивницький.UA".

Наразі вона функціонує у тестовому режимі. До цього люди працювали з низкою журналів, картками та в разі необхідності переадресовували виклики на іншу підстанцію. Від моменту прийому виклику до передачі його бригаді процедура займала мінімум десять хвилин. 

 - Нова презентована система, якою диспетчери користуються вже шостий день, дає змогу оперативно приймати та передавати інформацію, що пришвидшує роботу. На сьогодні виклик, який надходить від хворого реєструється диспетчером виклику, він записується онлайн з телефону, після цього автоматично потрапляє на робочий стіл диспетчера напрямку, який передає його бригаді трьома способами: у вигляді смс, голосового повідомлення та у вигляді передачі даних на планшет чи смартфон бригади. Бригада підтверджує виклик та виїжджає на місце. На карті фіксуються всі проміжки часу: час виклику, передачі, прийому, виїзду бригади з Центру та час приїзду машини до лікувального закладу. Це дає можливість автоматично та об'єктивно контролювати роботу вцілому екстренної медичної допомоги", - розповів керівник Харківського ПП "Ескейп", який займався розробкою системи Сергій Ємельянов. 

Також на карті є умовні позначки, які дають змогу моніторити місцезнаходження бригад. Автомобілі без виклику позначені зеленим кругом, а з викликом червоним. Якщо автомобіль технічно несправний, його позначають блакитним трикутником. Раніше здійснювати такий контроль було неможливо.

За словами Сергія Ємельянова, ці зміни суттєво полешують роботу диспетчерів та дають змогу оперативно виїжджати медикам для надання допомоги. Оскільки, за новітньою системою, на виклик виїжджає не бригада, за якою закріплений мікрорайон, а найближча вільна машина швидкої допомоги. Подібні системи в Україні працюють понад десять років. 

"Наразі на місто Кропивницький працює чотири диспетчери: два на прийомі виклику та два на розподілі. За добу вони опрацьовують близько півтори сотні викликів. Планується зробити єдину диспетчерську службу, де будуть прикріплені всі райони обласного центру", - додав розробник системи. 

За його словами, ще потрібно встановити дизельний генератор безперебійного живлення, будуть протягнуті кабелі від "Укртелекому", операторів зв'язку та інші необхідні комунікації. З обласного бюджету на створення єдиної диспетчерської служби було виділено 19 млн грн. За ці кошти до кігця 2019 року планують придбати п'ять нових реанімобілів, необхідне обладнання для оснащення GPS-навігації для автомобілів та капітально відремонтовати приміщення для диспетчерів. Коментарі

Залиште свій коментар