«Спортивне місто – здорова нація». Проект із такою назвою, ініційований народним депутатом України Олександром Горбуновим, презентували у Кропивницькому. Реалізовуватимуть його у форматі змагань серед збірних команд закладів загальної середньої освіти обласного центру. Загальний призовий фонд становитиме 350 тисяч гривень цільової субвенції Державного бюджету, які між собою поділять команди, що посядуть три чільні місця. 

 - Виникла ідея чесного спортивного змагання – для того, щоб школа могла отримати дійсно приз і ту суму, за яку можна зробити необхідне придбання. Перший приз такий буде – 200 тисяч, другий приз – 100 тисяч і третій приз – 50 тисяч, – зазначив народний депутат України, ініціатор та голова оргкомітету змагань "Спортивне місто - здорова нація" Олександр Горбунов.

Фото Олександра Горбунова.

Попередньо ознайомившись з положенням та умовами проекту, участь у змаганнях зголосилися взяти 35 шкільних колективів Кропивницького. Змагатимуться учасники в три етапи. І жеребкування першого етапу, відбулося саме під час презентації. Команди, які складатимуться з 12 осіб – вчителі, батьки і учні трьох вікових категорій – розподілили на 12 груп.

 - Переможець кожної групи буде 1. Він виходить у півфінал, загалом у нас буде 12 шкіл-півфіналістів. Знову проведемо жеребкування, знову розподілимо на групи – і вже 4 групи. Переможці цих 4-х груп вже будуть боротися в суперфіналі за головний приз, – підкреслив головний суддя змагань"Спортивне місто - здорова нація" Євген Савранський.

Фото Олександра Горбунова.

За словами Олександра Горбунова, для того, щоб усі команди-учасниці перед початком змагань перебували в рівних умовах і мали однаковий термін на підготовку, перелік спортивних дисциплін того чи іншого етапу вони отримуватимуть за тиждень до старту кожної стадії. Єдиним же критерієм оцінювання виступів спортсменів буде часовий показник.

 - Це новий формат змагань, який, я думаю, що буде вперше. І нам цікаво – що буде на фініші – в плані стосунків, в плані відносин і в плані цього здорового духу, здорового іміджу, нового іміджу для шкіл, для колективів, в принципі, для міста. Мені дуже б хотілося, щоб цей проект, який ми починаємо з міста Кропивницького, з центральної частини нашої держави, щоб він став пілотним для всієї України, - сказав Олександр Горбунов.

Фото Олександра Горбунова.

Олександр Горбунов та інші члени оргкомітету задоволені настроєм учасників і переконані, що змагання пройдуть на найвищому рівні. Перший етап проекту стартує 17 березня на факультеті фізичного виховання ЦДПУ імені В.Винниченка. Керівники команд-учасниць вже отримали перелік змагальних дисциплін і розпочали підготовку. 

Фото Олександра Горбунова.

Фото Олександра Горбунова.

Фото Олександра Горбунова.

Фото Олександра Горбунова.

Фото Олександра Горбунова.

Фото Олександра Горбунова.

Фото Олександра Горбунова.