У четвер, 18 липня, у Кропивницькому розповіли про реабілітаційний похід військових у Карпати. Проект "Гірська терапія" організували представники громадської організації "Мобільна волонтерська група". Своїми враженнями від походу, підкорення вершин, подолання труднощів, взаємопідтримку та психологічне розвантаження організатори та учасники проекту поділились під час прес-конференції, інформує "Кропивницький.UA".

"Гірська терапія" - це проект реабілітації для учасників бойових дій та ветеранів АТО/ОСС, спрямований на психологічне розвантаження, підтримку фізичного здоров'я та допомогу в соціалізації після участі в російсько-українській війні. Похід горами тривав з 1 по 12 липня. До нього долучилися 11учасників. Це дійсні військовослужбовці, волонтери та ветерани АТО з Кропивницького, Дніправ та Луцька.

"Над ідеєю проекту ми працюємо три роки. Спільно із Веукраїнською координаційною радою ветеранів війни та учасників бойових дій ми поїхали у Карпати на їхнє запрошення. В селищі Богдан проводили комплексну реабілітацію, де працювали психологи, проводили тренінги та радіальні походи. Там ми і помітили, що саме походи вгори мають позитивний вплив на учасників бойових дій: покращується їх фізичний стан та психологічне здоров’я. Повернувшись з Карпат, у нас виникло бажання створити програму реабілітації під назвою "Гірська терапія" і ми почали активну підготовку. Тривалий час ми вивчали літературу, радились зі спеціалістами за кордоном, проводили опитування в учасників бойових дій. Результати опитування показали, що 87% респондентів хотіли б пройти даний вид реабілітації. Тому минулого року у вересні втрьох ми вирішили піти за цією програмою у експериментальний похід", – зазначила керівниця та співорганізатор проекту Наталія Салімова.

За словами волонтерки, експериментальний похід став дієвим поштовхом для того, аби реалізувати його для інших охочих учасників бойових дій та ветеранів АТО/ООС. Проте волонтери розуміли, що їм потрібні чималі кошти. Звернувшись до Веукраїнського об'єднання волонтерів "People's Project", відчули підтримку та порозуміння з їхнього боку. Була створена онлайн-платформа для фінансової підтримки проекту.

"До збору коштів задля реалізації проекту "Гірська терапія" долучилось дуже багато людей з США, Канади та різних куточків України. Ми також організували для кропивничан благодійну фотосесію "Код нації". В результаті вдалось зібрати 5750 гривень, провівши 11 фотосесій. Також долучились місцеві чиновники та бізнесмени. Цього літа ми закупили основну частину обладнання: палатки, наплічники, спальники, коврики, системи для приготування їжі, сублімоване харчування. До речі, магазини туристичного та звичайного харчування "Portion", "Їдло" та "Харчі" пішли нам назустріч та зробили значні знижки", - уточнила Наталія. 

За її словами, похід тривав шість днів, учасники трекінгу подолали близько 100 км. Рухалися маршрутом: с. Ділове – потік Білий – пол. Лисича – г. Піп-Іван Мармароський – пол. Лечен – г. Мезипотоки – г. Ненєска (Міка Маре) – г. Стіг – г. Піп Іван Чорногірський – г. Бребенескул – г. Говерла – c. Кваси. Учасникам вдалось відчути на собі усі відтінки карпатської погоди. В перший день походу було дуже спекотно,багатьом вдалось засмагнути, а потім лили дощі та було дуже холодно, погода зіпсувалась. В цілому всі задоволені, організатори зізнались, що вже планують наступний похід.

Нагадаємо, У Кропивницькому триває благодійна фотосесія "Код нації" 

Коментарі

Залиште свій коментар