У Кропивницькому ЦНАПі 175 людей пройшли тестування на ВІЛ. Повідомили Кропивницький.UA в управлінні охорони здоров'я міськради Кропивницького. Дводенну міні-приймальню організували з нагоди Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІДом, що традиційно відзначається 1 грудня, лікарі первинної ланки.

Сімейний лікар  Амбулаторії № 7 ЦПМСД №2 Андрій Тітарчук радить проходити подібне експрес-тестування, яке триває лише кілька хвилин, бодай раз на рік, особливо якщо людина належить до груп ризику: працює у сфері комерційного сексу, вживає ін’єкційні наркотики, нещодавно перенесла операції чи відвідувала стоматолога і навіть, якщо робила татуювання чи манікюр у салонах. Начальник управління охорони здоров’яОксана Макарук говорить, такі акції вже стали традицією у нашому місті, адже люди неохоче йдуть за цим у медичні заклади.

«Наша основна мета – привернути увагу населення до такої проблеми як ВІЛ/СНІД, яка, на жаль, є в суспільстві. Така акція проходить не вперше: ми організовували її як в рамках відзначення Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІД раніше, так і в рамках наших виїзних акцій до Дня міста. Населення дуже любить такі неформальні зустрічі з лікарями, - розповідає Оксана Макарук, додаючи. – Хвороба проявляє себе на пізніх стадіях, коли вже не можна вилікувати людину, однак такі шляхи раннього виявлення як еспрес-тестування допомагають виявити її раніше і врятувати людині життя. Такі тести закуповуються за рахунок міського бюджету спеціально для профілактичних заходів і є в закладах первинної ланки».

Загалом під час акції у ЦНАПі, що відбувалась 28-29 листопада, 175 осіб пройшли експрес-тестування на ВІЛ. Усі результати були негативними.

Коментарі

Залиште свій коментар