У Кропивницькому вперше за останні 30 років відбулося зариблення Сугоклеї. Сьогодні, 23 квітня  у став річки випустили тонну риби - це 700 кілограмів товстолоба та 300 кілограмів коропа. Інформує журналіст сайту "Кропивницький.UA". 

Як зазначила головний спеціаліст сектору іхтіології та регулювання рибальства Кіровоградрибоохорони Тетяна Волохова, вага одного малька складає 120 грамів. Якщо не буде випадків браконьєрства, то уже через два-три роки риба підросте і її можна буде виловлювати.   

 - Ми підтримуємо ініціативу народного депутата України Олександра Горбунова щодо зариблення наших водойм саме рослиноїдними видами риб, таких як короп, товстолоб, тому що вони є природними меліорантами. Вони поїдають водорості, тим самим покращують природний стан водойми. Зараз в Сугоклеї водиться аборигенна риба, в достатній кількості є карась, окунь, щука, судак, незначні хижаки. Тут достатньо багато водоростей, стариці, тобто сприятлива кормова база для даних видів риб. Про мальків не потрібно турбуватись, - зазначила Тетяна Волохова. 

Фото Олександра Горбунова.

Сугоклею зарибили з ініціативи та за кошти народного депутата України Олександра Горбунова. Ще весною минулого року до нардепа зверталися небайдужі містяни з проханням врятувати річку від заростання водоростями. 

 - Весною минулого року, я обіцяв громаді міста, активістам і рибалкам, які до мене звертались, що став річки Сугоклея у Кропивницькому буде зариблено товстолобом, для того, аби врятувати його від заростання водоростями. Для цього було все зроблено, були і кошти на це в Державному бюджеті, було і відповідне розпорядження Уряду, де в переліку багатьох водойм була і ця. Та з незрозумілих причин це так і не сталося... Але по життю ніколи не відмовлявся від свого слова і сьогодні мальок товстолоба прописався у Кропивницькій Сугоклеї і це було зроблено, - підкреслив нардеп.

Пильнувати за тим, аби мальків не виловлювали браконьєри будуть представники Кіровоградрибоохорони, база яких знаходиться на протилежному березі Сугоклеї.

Фото Олександра Горбунова.

Фото Олександра Горбунова.

Фото Олександра Горбунова.