15 березня у фойє обласної філармонії відбудеться Перший Кропивницький молитовний сніданок. Про це сьогодні, 6 березня, повідомили представники оргкомітету заходу на прес-конференції, присвяченій його проведенню.

«Я вдячний представникам десяти конфесій Кропивницького, які долучилися до проведення важливого для нашого міста заходу», - розпочав ініціатор молитовного сніданку, народний депутат України Олександр Горбунов.

Цінність проведення молитовного сніданку у регіонах України, за словами нардепа, важко переоцінити.

«Думка про те, щоб провести такий захід у Кропивницькому виникла одразу після перейменування міста. Проте тоді ситуація через ідеологічні розбіжності в питанні вибору назви, була дуже напруженою, а суспільство надто «електризованим». На сьогодні настрої змінилися, люди розуміють, що в умовах війни в Україні треба бути єдиними… І це стає можливим, коли всі збираються в одному залі, єднаються в одній молитві», - зазначив Олександр Горбунов.

Про важливість присутності на молитовному сніданку перших осіб міста та області акцентували фактично всі спікери заходу. Зокрема й Єписком Кропивницький і Голованівський Марк.

«Ми запрошуємо до участі у заході очільників області, міста, лідерів громадських думок, яким ми направили запрошення. Адже саме в їхніх руках мир, єдність і злагода для нашого суспільства. У майбутньому, думаю, такі сніданки стануть традиційними, і до них долучатиметься все більше людей, від яких в більшій мірі залежить життя наших громадян».

«Ще 10 років тому наше покоління й подумати не могло, що на нашій землі буде війна. А зараз ми живемо в такий час... Наші сини, батьки, близькі і знайомі відчувають на собі військову агресію. Мир - це Божий дар, і його треба вміти приймати та примножувати. Не можна мир будувати одноосібно, тому дуже важлива на молитовному сніданку присутність влади. Є процеси, на які ми не можемо вплинути своїми зусиллями, і які ми маємо просити у Бога. Щоб наші громадяни мали добробут і не покидали країну в пошуках кращого життя за кордоном. Тому закликаю об’єднатися в єдиній і потожній молитві», - отець Іван Третяк, протопресвітер Кіровоградський Української греко-католицької церкви.

«Нам просто необхідна допомога Всевишнього. Дуже важливо, щоб керівники нашого міста, області, представники усіх верств населення зверталися до Бога про зцілення і допомогу для нашого міста, для України у всіх сферах. Ми можемо мати різні політичні і релігійні переконання, хтось може взагалі не вірити в існування Бога, але ми просто зобов’язані знаходити спільну мову і об’єднуватися заради розвитку міста і кращого майбутнього для нашого народу», - зауважив регіональний єпископ «Союзу Церква Божа України» Микола Литвин.

«Молитовний сніданок - це захід, який зайвий раз нам нагадає про те, що є речі про які треба задумуватися частіше, згадувати про основу нашого існування і благополуччя. Нам треба збиратися, щоб нагадувати про головні цілі нашого життя на землі. Важливо, щоб добра світова традиція стала об’єднуючим фактором у багатьох спірних питаннях і в нашому місті», - пояснив Дані Закута, головний Равин Кропивницького.

«Ми маємо можливість разом переживати за Батьківщину, незважаючи на розбіжності у поглядах і переконаннях. Невже нам потрібні складні часи, щоб навчитися цінувати те, що маємо?! Ми хочемо показати, що поважати один одного сьогодні є важливим і невід’ємним аспектом нашого життя», - отець Іван Третяк.

Молитовний сніданок, за словами оргкомітету збере близько150 осіб, саме стільки вміщує фойє обласної філармонії. Запрошено представників обласної і міської інтелігенції, перших осіб міста і області, активних і почесних діячів, військовослужбовців. Будуть представники різних конфесій, професій і в цілому люди різних поглядів.

 «Зрозуміло, що ми не можемо запросити всіх. Ми хочемо дати приклад на найвищому рівні, щоб люди мали можливість наслідувати своїх лідерів», - зауважив отець Марк і додав: «Наша мета не зробити всіх однаковими, наша мета об’єднати, не чекаючи біди. Ми повинні вчитися співіснувати у вільні часи. Ми за те, щоб здорові не були байдужими до потреб хворих, так само як багаті - до потреб менш заможних. Ми всі різні. Але перед Богом всі рівні, і всі ми дуже потрібні один одному. Молитовний сніданок - це лише один з майданчиків, який має мету об’єднувати. Можна організовувати й інші об’єднуючі заходи. Цей молитовний сніданок не можна сприймати, як панацею у вирішенні усіх існуючих питань і проблем. Це можливість переоцінити і більш глибше зрозуміти суть нашого життя і діяльності».

Спікери заходу закликали громадськість і журналістів долучитися до підтримки і висвітлення Першого Кропивницького молитовного сніданку.

«Дуже хочеться, щоб у місті було більше конструктивних діалогів, співпраці, єдності навколо духовних речей, щоб молитовний сніданок став своєрідним захистом від конфліктів на державному і регіональному рівнях», - резюмував Олександр Горбунов.