У Кропивницькому офіційно відкрили перший інклюзивний майданчик. Облаштували його у Ковалівському парку за кошти Державного Бюджету, які були спрямовані за підтримки народного депутата України Олександра Горбунова. Цей майданчик унікальний для нашого міста тим, що орієнтований першочергово на малечу з інвалідністю Тепер відпочивати тут зможуть дітки з порушенням опорно - рухового апарату та іншими вадами здоров'я. І найголовніше, кажуть батьки, це те, що він розташований поруч зі звичайним майданчиком.

Реалізувати цей проект вдалося завдяки наполегливості та небайдужості матусь дітей з оcобливими потребами. Адже рік тому саме вони створили ініацітивну групу "Кропивницький доступний дітям" та взялися самотужки збирати кошти на його облаштування. 

На данном изображении может находиться: 3 человека, люди улыбаются, на улице

За словами заступника голови ГО "Серце матері" Марини Малухіної, проводили різноманітні ярмарки та інші заходи і таким чином за три місяці зібрали 10 тисяч гривень з необхідних двосот. Звичайно цієї суми було недостатньо, щоб закупити інклюзивний майданчик. Тому прийняли рішення написати колективне звернення до нардепа.

- Олександр Горбунов підхопив нашу ініціативу та допоміг втілити її у життя. Буквально через декілька днів після звернення відбулася зустріч, під якої ми обговорили, якими мають бути елементи дитячого майданчика та його вартість. Майданчик привезли ще декілька місяців тому, ми чекали, коли буде сприятлива погода, щоб його встановити. Поява ось такого інклюзивного майданчика дуже важлива для мене, як для мами. Тепер ми зможемо більше спілкуватися з батьками. І найголовніше, я сподіваюсь, що спілкування мого сина з іншими дітками дасть йому лише позитивні емоції, емоційний розвиток, він буде більше усміхатися та іти на контакт,- зазначила Марина Малухіна.

На данном изображении может находиться: 5 человек, в том числе Олександр Горбунов, люди улыбаются, люди стоят, дерево и на улице

На появу інклюзивного майданчика чекали дуже довго і нарешті він з'явився, продовжує мама особливого дев'ятирічного хлопчика Юля Мартинюк. 

- Це просто чудово, що інклюзивний дитячий майдачник знаходиться поруч зі звичайним, де відпочивають здорові дітки. Дуже важливо, щоб вони бачили малечу з інвалідністю і розуміли, що з ними теж можна спілкуватися та проводити своє дозвілля. Я щаслива, що тепер наші діти можуть отримувати задоволення та насолоджуватись справжнім дитинством.

На данном изображении может находиться: 5 человек, люди улыбаются, ребенок, дерево, обувь и на улице

Народний депутат України Олександр Горбунов підкреслив, встановлювати інклюзивні майданчики у Кропивницькому будуть і надалі. Вони мають з'явитися у кожному мікрорайоні нашого міста.

- Я щасливий бачити сьогодні усміхненні обличчя дітей та батьків. Цей інклюзивний майдачник у Ковалівському парку ми ще вдосконалимо. Для зручності дітей, які пересуваються на інвалідних візках, облаштуємо гумове покриття. Ми продовжуємо нашу роботу далі і найближчим часом в рамках проекту "Спортивне місто - здорова нація" встановимо інклюзивний майданчик на території Спецшколи №1, стосовно цього питання будемо і надалі радитись з батьками, - сказав Олесандр Горбунов.

ФОТО Юлії Мартинюк

На данном изображении может находиться: 3 человека, на улице

На данном изображении может находиться: один или несколько человек и на улице

На данном изображении может находиться: 5 человек, в том числе Наташа Сарафанова, люди улыбаются, на улице

На данном изображении может находиться: 2 человека, люди сидят, ребенок, обувь и на улице

На данном изображении может находиться: 2 человека, люди улыбаются

На данном изображении может находиться: 7 человек, в том числе Валентина Алексеенко, люди улыбаются, люди сидят, дерево и на улице

На данном изображении может находиться: 5 человек, люди стоят, дерево и на улице

На данном изображении может находиться: 2 человека, люди улыбаются, люди сидят и на улице

На данном изображении может находиться: 3 человека, люди сидят, дерево и на улице

На данном изображении может находиться: один или несколько человек, люди сидят и на улице

На данном изображении может находиться: 6 человек, люди стоят, люди сидят, дерево и на улице

На данном изображении может находиться: 14 человек, в том числе Валентина Алексеенко и Олександр Горбунов, люди улыбаются, люди сидят, дерево и на улице

На данном изображении может находиться: 1 человек, сидит, дерево и на улице

На данном изображении может находиться: 2 человека, люди улыбаются, люди сидят, ребенок и на улице

На данном изображении может находиться: 1 человек, ребенок и на улице

На данном изображении может находиться: 3 человека, люди сидят, на улице и часть тела крупным планом

На данном изображении может находиться: 3 человека, люди стоят, дерево и на улице