З сайту Верховної ради України стало відомо, що вже зареєстрований проект Закону «Про внесення змін до статті 133 Конституції  України (щодо перейменування Кіровоградської області). Про це в ексклюзивному коментарі сайту Кропивницький.UA ініціатор перейменування тепер вже і області народний депутат України Олександр Горбунов.

Ще до травневих свят разом з колегами ми обговорювали питання необхідності внесення змін до Конституції України щодо перейменування Кіровоградської та Дніпропетровської областей, виконуючи норми Закону «Про декомунізацію». В квітні місяці була зареєстрована Постанова щодо перейменування Дніпропетровської області. А 17 квітня, мною був ініційований проект Закону «Щодо перейменування Кіровоградської області» та розпочато збір підписів необхідної підтримки в залі, а це мінімум 150 парламентарів для реєстрації даного законопроекту. Вчора цей процес було завершено, достовірність всіх підписів народних депутатів перевірена, всі формальності витримано і сьогодні проект Закону отримав реєстраційний номер 8380. Наша область отримала шанс стати «Кропивницькою» областю в Конституції і на мапі України, - зазначив Олександр Горбунов.

Нагадаємо, відповідно до Розпорядження голови обласної державної адміністрації «Про проведення громадських слухань з питань перейменування Кіровоградської області» на виконання норм Закону «Про декомунізацію» відбулися громадські слухання серед громадських рад при облдержадміністрації, райдержадміністраціях та міськвиконкомах. В результаті було запропоновано перейменувати назву області назвою похідної від нового найменування обласного центру. 

Також, статтею 5 Закону України «Про географічні назви» передбачено, що назви адміністративно-територіальних одиниць, як правило, повинні бути похідними від найменування тих адміністративних одиниць, які є їх адміністративними центрами.