З 2015 року академія не мала можливості проведення льотної підготовки в умовах нічного часу на власному аеродромі через вихід з ладу світлосигнальної системи. На сьогодні для академії вкрай необхідним є відновлення функціонування цієї системи, як для оптимізації льотної підготовки курсантів, так і для отримання кропивницьким аеродромом статусу міжнародного. Повідомили Кропивницький.UA у навчальному закладі.

Задля вирішення цього питання вже розроблено проектно-кошторисну документацію на реконструкцію світлосигнальної системи, а 15 квітня 2019 року отримано експертний звіт про відповідність проекту вимогам безпеки, довговічності, міцності, надійності, санітарного та епідеміологічного благополуччя, енергозбереження тощо.

Нагадаємо, за сприяння народного депутата України Олександра Горбунова з Державного Бюджету України на розвиток кропивницького аеропорту та Льотної академії КЛА НАУ буде направлено  75 мільйонів гривень. За словами нардепа, з декількох джерел держбюджету буде спрямовано кілька траншів фінансування. 

А саме, 35 млн грн Міністерство економічного розвитку і торгівлі  передбачає на проект створення міжнародного центру підготовки пілотів.

25 млн грн коштів  Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України спрямує на два проекти розвитку кропивницького летовища та академії. Зокрема їх буде використано на відновлення світло-сигнальної системи злітно-посадкової смуги, огорожі летовища та закупівлю обладнання, необхідних літаків і тренажерів для підготовки пілотів КЛА  НАУ. 

Ще  додатково  15 млн грн виділено  Міністерство освіти та науки на  утеплення головного корпусу навчального закладу.