Верховна Рада України ухвалила законопроект №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної». За проект закону у другому читанні проголосували 278 народних депутатів, серед яких і представники від Кіровоградщини. У коментарі Кропивницький.UA народний депутат України Олександр Горбунов зазначив, що прийняте рішення дуже важливе для України.

- Якщо держава використовує мову будь-якої іншої країни, вона не може бути незалежною. Закон не забороняє вільне спілкування будь-якою мовою, не утиснює мови меншин, які проживають на території України. Цим Законом передбачений трирічний перехідний період, за який держава повинна створити інституції для вивчення української мови та її поліпшення для тих, хто нею не володіє. Я переконаний, що мову повинні знати та розуміти усі жителі, які проживають в Україні.  Поки існує мова, доти буде існувати держава Україна, - зазначив Олександр Горбунов.

Згідно із законопроектом, єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська мова. Вільно володіти державною мовою зобов’язані керівництво держави та силових структур. Також, народні депутати України, посадові особи, судді, прокурори, керівники вищих навчальних закладів, медпрацівники тощо. 

Крім того, володіння мовою стане умовою набуття громадянства України. В той же час дія цього закону не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів. 

Відповідно до проекту закону, державну мову мають застосувати під час засідань, заходів, зустрічей і робочого спілкування у владних органах та установах. Використовувати у сферах публічного спілкування (освіта, наука, культура, телебачення, книгодрукування, електронні інформсистеми, обслуговування, спорт, пошта, юридичні послуги, охорона здоров’я, транспорт, виготовлення реклами, діяльності громадських організацій, партій). 

Видавати пресу в Україні можна буде лише державною мовою. Допускається видання друкованих засобів масової інформації у двох чи більше мовних версіях, одна з яких - державною мовою. Держава зобов'язується створити спеціальні курси для вивчення і вдосконалення знання мови для дорослого населення.

Також порушення закону тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність за «публічне приниження чи зневажання державної мови». 

На данном изображении может находиться: 1 человек, в помещении

Нет описания фото.

На данном изображении может находиться: 12 человек, в том числе Олександр Горбунов, люди улыбаются, люди стоят и ребенок

На данном изображении может находиться: один или несколько человек, люди стоят, толпа и на улице

На данном изображении может находиться: один или несколько человек и на улице