Із початку року в пологових будинках Кіровоградщини свідоцтва про народження немовлят видали 2500 батькам. Ювілейний документ отримав сьогодні, 1 серпня, хлопчик Максим із Кропивницького. Його батькам Євгену та Наталі свідоцтво про народження та довідку про місце реєстрації сина вручила в.о. начальника обласного управління юстиції Анна Калініна.

«Коли в родині з’являється дитина, батьки намагаються приділити їй максимум своєї турботи. Цілком зрозуміло, що на тривалі бюрократичні процедури в них не вистачає часу. Особливо складно раніше доводилось тим сімейним парам, які з різних причин не могли залишити малюка на дідусів і бабусь, щоб вирішити свої справи. Ми зробили все можливе, щоб молоді батьки не зіштовхувалися з труднощами, оформлюючи перші документи малюків. Більш того, тепер і свідоцтва про народження, і довідки про місце реєстрації можна отримати безпосередньо в пологових будинках вже буквально через кілька днів після появи дитини на світ», – розповіла Анна Калініна.

Зі свого боку заступник із питань державної реєстрації Олег Потьомкін додав, що до 1 січня 2020 року, як відзначив Президент України Володимир Зеленський, має відбутися реалізація проекту «ЄМалятко», який ініціював Мін’юст спільно з Кабміном.

«Проект «ЄМалятко» передбачає, що батьки зможуть отримати 10 послуг, пов’язаних із народженням дитини, за однією онлайн- або офлайн-заявою, та ще й одразу в пологовому будинку. Зокрема з наступного року очікується, що таким чином вони зможуть вирішувати питання щодо реєстрації народження та місця проживання, присвоєння податкового номеру, допомогу при народженні та інші послуги», – відзначив Олег Потьомкін.

Нагадаємо: сервіс із вручення перших документів немовлят у пологових будинках почав діяти на Кіровоградщині наприкінці 2015 року. За кілька років його перевагами скористались понад 14 тисяч батьків.

Коментарі

Залиште свій коментар